Kļūdas, ko pieļaujam, vārot cīsiņus

FOTO: Hamik/Shutterstock.com

Cīsiņi ir daudzu ledusskapju satura neatņemama sastāvdaļa. Un nav jau ilgi jālauza galva, kāpēc. Tie ir garšīgi, ātri un viegli pagatavojami, kas nereti ir tieši tas, kas vajadzīgs - dažas minūtes pie plīts un varam gardi paēst. Tomēr arī ar cīsiņiem viss nav tik viegli.

Lai gan cīsiņus pagatavot ir ļoti vienkārši, dažas kļūdas novedīs pie tā, ka ēdiens izrādīsies sauss un bezgaršīgs. Galvenokārt, ja termiskās apstrādes laikā saplīsīs apvalks.

Jebkura labi pagatavota produkta stāsts sākas ar izvēli veikalā, un pat prasmīgākais kulinārijas speciālists nespēs pagatavot gardus cīsiņus, kas gatavoti no nekvalitatīvām izejvielām.

8

To sastāvā jābūt dabīgai gaļai, arī taukiem un kvalitatīvām garšvielām.

Šodien desu sastāvā var dominēt nevis gaļa, bet gan piedevas: soja, pupiņas, graudaugi, milti, koncentrāti un dažādas emulsijas. Tādējādi ražotāji samazina ražošanas izmaksas, bet mēs tiekam pie viltotiem cīsiņiem. Tāpēc rūpīgi ir jāizpēta etiķete, pirms liec ko savā iepirkumu grozā: cīsiņu sastāvā pirmajā vietā ir jānorāda gaļa, kas nozīmēs, ka tās ir vairāk nekā pārējo sastāvdaļu, kas arī nav mazsvarīgas un ir jāizpēta!

Ko tad mēs mēdzam darīt nepareizi?

Piepildīt pilnu katlu vai izbērt visu iepakojumu cīsiņu nelielā pannā nav labs gatavošanas veids. Tas neļaus tiem vienmērīgi gatavoties. Turklāt palielinās risks sabojāt apvalku gatavošanas laikā, un tas ir tiešs ceļš uz sausu un bezgaršīgu rezultātu. Optimāli ir pagatavot tik daudz desiņu, lai tās kā katlā, tā arī pannā vienmērīgi novietotos vienā slānī.

Noņemt dabīgo apvalku nozīmē atņemt cīsiņam sulīgumu un labu garšu. Celofāna iesaiņojumā nav ieteicams vārīt, bet cept kategoriski aizliegts.

Gatavošanas temperatūra - arī tai ir nozīme. Tikko no ledusskapja izņemti, auksti cīsiņi, kas iekrituši verdošā ūdenī vai karstā pannā, piedzīvo temperatūras triecienu, to apvalks no karsēšanas strauji izplešas un, visticamāk, pārplīsīs. Rezultāts jau zināms: zudīs sulīgums un garša. Ūdenim jābūt viegli siltam, un arī pannai nevajadzētu būt pārlieku karstai, bet siltai.

Ja sāc gatavot cīsiņus atbilstoši visiem noteikumiem, bet pēc tam aizmirsti par tiem, riskē iegūt pilnu katlu sasprāgušu cīsiņu, kas nav izturējuši ilgo peldi verdošā ūdenī.

Atceries, ka šis ir gatavs produkts, kas tev vienkārši ir labi jāsasilda.

8

Vēl viena, bet ne mazāk sāpīga kļūda ir cīsiņu atstāšana ūdenī, kad tie uzvārīti. Uzliki sev uz šķīvja, bet izvārīji vairāk nekā apēdīsi? Nekas, bet izņem arī atlikušos cīsiņus no katla, ja nevēlies, lai tie vai nu pārsprāgst, vai piesūcas ar ūdeni un iegūst pavisam nepatīkamu garšu.

Uz augšu
Back