Medikamenti. Ir pāris medikamentu, kas spēj novājināt imūnsistēmu, brīdina farmaceits “To skaitā ir zāles, kas tiek lietotas alerģijas, artrīta, kairinātu zarnu sindroma, vilkēdes ārstēšanai un orgānu transplantācijas gadījumos.” Tāpat minama ķīmijterapija. Arī kortikosteroīdi mazina imūno aizsardzību. Taču minētie medikamenti daudzos gadījumos ir neaizstājami un ļoti svarīgi ārstēšanā. Ja nozīmējis ārsts, tie noteikti ir jālieto.
Alkoholiskie dzērieni. Pārmērīga alkohola lietošana spēj palēnināt ķermeņa spēju cīnīties ar „iebrucējiem” līdz pat 24 stundām. Ilgstoši un regulāri dzerot, ķermenis vairs nespēj pats sevi atjaunot, tādēļ pastāv iespēja biežāk saslimt ar pneimoniju, aknu slimībām, vēzi, tuberkulozi.
Sliktie dūmi. Nikotīns var būt pie vainas plaušu iekaisumiem, kā rezultātā var sākties elpošanas problēmas un pastāv lielāka plaušu infekciju iespējamība. Ne tikai dūmi ir kaitīgi. Arī košļājamā tabakā (vai no cita avota) esošais nikotīns vājina ķermeņa spēju cīnīties ar mikrobiem. Arī elektroniskās cigaretes radīto „tvaiku” ieelpošana nomāc imūnreakciju.
Nepietiekams laiks svaigā gaisā. Uzturoties ārā, saules gaisma aktivizē imūnsistēmas īpašās šūnas, kas palīdz cīnīties ar infekcijām. Augi ražo fitoncīdus un citas vielas, kuras ieelpojot imūnsistēma tiek uzturēta. Tādēļ ieplānojiet regulāras pastaigas svaigā gaisā!
Seksa trūkums. Intīmā tuvība spēj uzlabot imūnsistēmu. Sekss paaugstina baktērijas apkarojošās vielas – imūnglobulīnu A vai IgA līmeni. Mīlestībā ir spēks! Taču nevajadzētu meklēt seksu kā panaceju pret visām slimībām. Daži pētījumi rāda, ka tiem pāriem, kas ar seksu nodarbojas vairāk nekā divas reizes nedēļā, IgA līmenis bija pat zemāks nekā tiem, kuriem dzimumakta nebija vispār.