Vai kola palīdz kuņģim un veicina gremošanas procesus?

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: tiverylucky/Shutterstock.com

"Ja sāp vēders, iedzer koliņu!" Vai esi dzirdējis kādu tā sakām? Kā LTV raidījumam "Revidents" atklāj profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns, šis cukurotais un gāzētais dzēriens gremošanas procesus neuzlabo, tomēr to var malkot pēc svētkiem, lai atvieglotu organisma atjaunošanos.

Līdzīgi kā minerālūdens, arī iecienītā, saldā limonāde kola, nelielos daudzumos satur sāļus un minerālvielas, kas var palīdzēt ķermenim atjaunoties nākamajā dienā pēc svētkiem. Tomēr, atšķirībā no minerālūdens, šis dzēriens satur arī krietnu devu cukura, kas palīdz šīm vielām labāk un ātrāk uzsūkties.

Anatolijs Danilāns
Anatolijs Danilāns Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

“Kolā ir sūkņi – nātrija glikozes sakabinātie sūkņi. Nātrijs netiek iekšā, ja nav glikozes. Akūtā brīdī, kolu dzert ir labāk nekā ūdeni vai minerālūdeni. Galvenais ir sāļu zudums, nevis ūdens zudums,” stāstīja Danilāns.

Kā profesors norāda, ikdienā priekšroka jebkurā gadījumā ir jādod ūdenim, jo īpašie personām ar paaugstinātu ķermeņa masu. Taču kolu noteikti var izmantot kā atbalstu akūtās situācijās, piemēram, pēc caurejas, vemšanas vai karstumā, kad jāatjauno sāļu daudzums ķermenī. 

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu