Reti kurš no mums ar platu smaidu sejā dodas uz virtuvi, apzinoties, ka tur sagaida kalns ar netīrajiem traukiem. Bet esot ciemos, palīdzīgu roku gan gribas sniegt, vai ne?
Esi ciemos? Ļauj traukus mazgāt saimniekiem!
Kad esi ciemos un namatēvs un/vai namamāte cītīgi rosās pa virtuvi un izlietnē ir kaudze ar traukiem, vēlme palīdzēt ir milzīga, pat tad, ja trauku mazgāšana nav tavs hobijs. Lai vai kā to gribētos, noteikti to nevajadzētu darīt. Arī gadījumos, kad to palūdz, rodi tolerantu veidu, lai no šīs darbības atteiktos.
Ja neesi māņticīgs, varbūt tev šis neliksies nopietni, bet nevar noliegt, ka sirds salecas kad pār ceļu pārskrien melns kaķis. Tāpat arī ar netīrajiem traukiem, ticēt vai nē ir tava izvēle, tomēr apzināties šo par ļaunu nenāks.
Visu, kas saistīts ar ģimenes labsajūtu un harmoniju, mūsu senči vienmēr ir ļoti dedzīgi sargājuši. Varbūt tāpēc ir tik daudz šo māņticību, kas saistītas ar ikdienas dzīvi. Trauku mazgāšana ir viena no tām. Saskaņā ar leģendu, kad mājsaimniece mazgā traukus, viņa piesaista mājām laimi, finansiālo labklājību un mieru. Sava veida meditācijas metode ar labu atdevi.
Nododot savas pilnvaras mazgāt traukus un galda piederumus no netīrumiem, tu izjauc zināmu līdzsvaru. Iejaukšanās no ārpuses var apdraudēt mieru un labklājību ģimenē.
Realitāte ir kāda nu tā ir - pat tad, ja traukus nemazgā ciemiņi, saimnieces un saimnieki šo procesu mēdz uzticēt modernajām tehnoloģijām.
Lasi vēl:
Avots: Krasotka.postimees