Komandām būs jāgatavo ēdieni, ko servēt uz divām īpašām platēm – uz pirmās plates tiks pasniegts omārs un akmens asaris ar seleriju un tās kātu. Savukārt otrā plate sastāvēs no stirnas muguras veselā gabalā, pīrāga, kas gatavots no stirnas pleca, un fuagras jeb pīles aknām, kā arī valstij raksturīgas nacionālās uzkodas. Tāpat katrai komandai jāuztaisa ravioli ar dzidrinātu buljonu. Latvijas komanda īpašo uzkodu un ravioli pildījumu atklās pēc konkursa.
Katrai komandai papildus ēdienu gatavošanai ir jāizceļ arī aktuāla sociāli atbildīgā tēma, un Latvijas komandai tā ir ilgtspēja ēdināšanas nozarē.
Nils Ģēvele izvēlējās šo tēmu, jo tā ir viņa pārliecība un darba organizācija ikdienā, vadot restorāna “Ferma” komandu. Viņš rūpējas, lai restorānā primāri tiek izvēlēti vietējie produkti, pārtika tiek maksimāli servēta uz šķīvja, lietas, kuras vēl var izmantot, netiek izmestas, bet lietotas iespējami ilgi, tiek šķiroti atkritumi, tai skaitā bioloģiski noārdāmie, u.tml.
Bocuse d’Or fināla atklāšanas pasākums notiks 25. janvārī, bet pats konkurss – 26. un 27. janvārī. Latvijas pavāru komanda devusies uz Lionu dažas dienas agrāk, lai sagatavotos konkursam, iepazītos ar telpām un aprīkojumu, laikus nogādātu inventāru un produktus, izveidotu sagataves u.tml.
Pasaules šefpavāru konkursā Bocuse d’Or tiek vērtēta katra detaļa, piemēram, darba organizācijas virtuvē, sadarbība ar palīgiem, tai skaitā trešo palīgu, kurš iepriekš nav zināms un komandai pievienosies tikai konkursa dienā, gatavošanas tehnika, inovācijas gatavošanā, ēdiena noformējums, garša, ilgtspēja jeb tas, cik daudz ēdamā resursa tiek izmantots un cik – izmests.