Kāpēc pirmssvētku "tievēšanas kampaņa" nav laba ideja?

Receptes.lv
Kāpēc pirmssvētku "tievēšanas kampaņa" nav laba ideja?
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Nicoleta Ionescu/Shutterstock.com

Kurš gan negrib svētku laikā uzvilkt mīļāko kleitu, kaut tā nedaudz spiež, vai iecienītākā uzvalka bikses. Ko darīt? Pirmssvētku diēta noteikti nav labākais plāns!

Ziema nav īstais laiks stingrām diētām, kuras paredz atteikšanos no taukiem. Mūsu platuma grādos tauki ir vitāli nepieciešami.

Pēc uztura speciālistes Gunas Bīlandes novērojumiem, divreiz gadā - pirms pludmales sezonas un Ziemassvētkiem - daudzām sievietēm aktuālas kļūst "tievēšanas kampaņas", lai varētu uzvilkt izvēlēto peldkostīmu vai kleitu.

Ja arī šīs "tievēšanas kampaņas" mērķis tiek sasniegts, svars pēc īsa laika atgriežas atpakaļ, turklāt ar uzviju. Tāpēc šāda tipa "kampaņas" organismam nav vēlamas. "Jādomā, kā ilgtermiņā ēst veselīgi, lai svars nesagādātu raizes un mēs varētu izbaudīt svētkus bez sirdsapziņas pārmetumiem," pauž Guna Bīlande.

Viņa stāsta, ka maztauku, mazkalorāžas diētas rezultātā organisms pāriet bada stāvoklī un, tiklīdz tiek pie ēdiena normālā daudzumā, sāk uzkrāt taukus rezervēm, palielinās arī apetīte, tikmēr vielmaiņa palēninās. Tas ir iemesls, kāpēc pēc drastiskām diētām tiek piedzīvots "yo-yo" efekts.

Tāpēc svarīgs ir veselīgs uzturs ar olbaltumvielām un dārzeņiem un pietiekams daudzums ūdens, ar šo nevar aizšaut garām.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu