Kā uzņemt nepieciešamo ūdens daudzumu, ja īsti nekārojas padzerties?

FOTO: Alliance Images/Shutterstock.com

Pieaugušam cilvēkam dienā nepieciešamais ūdens daudzums ir 35 ml ūdens uz 1 kg svara. Tādējādi katrs pats var izrēķināt sev nepieciešamo šķidruma daudzumu.

Kopumā minimālais šķidruma daudzums, kas jāuzņem dienā, ir aptuveni 1-1,5 l. Vienkāršs veids, kā pārliecināties, vai tiek uzņemts pietiekams šķidruma daudzums, ir kontrolēt izvadītā urīna krāsu. Ja urīns ir tumšā, koncentrētā krāsā, šķidruma ir par maz. Padomu var prasīt savam ģimenes ārstam un, ja nepieciešams, citiem ārstniecības speciālistiem. Ja ir veselības problēmas - īpaši, ja ir sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, ja tiek lietoti medikamenti, noteikti konsultējieties ar savu ārstējošo ārstu, skaidro sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore.

Ja jūs esat no tiem, kuri regulāri aizmirst padzerties, ir daži vienkārši triki, kā sevi motivēt. Ielejiet ūdeni sev tīkamā ūdens pudelē vai glāzē, pievienojiet kādu piparmētru lapiņu, saldētas ogas ziemā vai svaigas vasarā, kādu ingvera, cidoniju vai citrusaugļu šķēlīti! Izmantojiet atgādinošās aplikācijas un veidojiet ieradumu regulāri padzerties.

Ziemā dzeriet ūdeni istabas temperatūrā, vieglas zāļu tējas bez cukura un citām saldinātāju piedevām, iesaka L. Sondore. Ikdienā uzņemtajā tējā un kafijā arī ir ūdens. Veselam cilvēkam tasīte kafijas vai melnās tējas neradīs nekādu šķidruma aizturi, ja dienas laikā tiek pietiekami izdzerts ūdens. Ir svarīgi sevi pieradināt regulāri padzerties - nav tik būtiski, kurā diennakts laikā. Svarīgi ir padzerties visas dienas garumā, nevis visu dienu nedzert, neēst un tad vienā reizē izdzert uzreiz divus litrus un apēst visas dienas maltītes. Tas būtu slikts scenārijs labā veselības plānā. Mums katram ir jāpielāgojas savam dienas ritmam un jāmeklē risinājumi, kā veidot veselīgums ieradumus atbilstoši tam.

Uz augšu
Back