Ķermenis zina: 3 signāli, kas var liecināt par šķiedrvielu trūkumu uzturā

FOTO: YARUNIV Studio/Shutterstock.com

Jau sen termins šķiedrvielas nav svešs. Tas kļuvis tikai populārāks, kopš aktīvāk rūpējamies par veselīgu un sabalansētu uzturu. Lai apgalvotu, ka ēdam pareizi, šķiedrvielas ir neatņemama maltīšu sastāvdaļa.

Sen tiek apgalvots, ka šķiedrvielu saturošu pārtikas produktu ēšana labvēlīgi ietekmē figūru. Bet kā saprast, ka organismam šo noderīgo šķiedru ir par maz? Ir pazīmes, kas uz to var norādīt!

Bieža bada sajūta

Šķiedrvielas ietekmē kuņģa-zarnu trakta darbu, un tieši pateicoties tām ēdiens uzbriest un sniedz sāta sajūtu ilgāk. Tāpēc, ja neilgi pēc ēdienreizes atkal gribas ēst, tā ir zīme, ka, iespējams, mūsu organismā nav pietiekami daudz šķiedrvielu. Vērtīgi šķiedrvielu avoti ir čia sēklas, pupiņas, auzu pārslas, avokado, lēcas.

Aizcietējums

Tiek uzskatīts, ka veselam cilvēkam tualete ir jāapmeklē vismaz reizi dienā, lai iztukšotu zarnas. Bet tā nenotiek ar visiem. Šķiedrvielu trūkums uzturā var būt atbildīgs par šo situāciju. Ja, palielinot šķiedrvielu daudzumu ikdienas ēdienkartē, situācija uzlabojas, tad iemesls visam skaidrs.

Augsts holesterīna līmenis

Pētījumi liecina, ka šķiedrvielas pazemina holesterīna līmeni. Attiecīgi, ja to nepietiek, holesterīns paliek organismā un nogulsnējas uz asinsvadu sieniņām.

Ja pašsajūta neuzlabojas, aicinām sazināties ar savu ģimenes ārstu!

Uz augšu
Back