Avokado - citrona sula, brokolim – gaiss: ieteikumi produktu uzglabāšanai un pagatavošanai

Raksta turpinājums
FOTO: Perova Evgeniya/Shutterstock.com

Pārtikas produktos uzturvielu daudzums krītas dažādu faktoru ietekmē. Lai arī gandrīz katrs apstrādes veids – griešana, cepšana vai sautēšana – samazina pārtikas uzturvielu apjomu, ievērojot zināmus nosacījumus, joprojām ir iespējams nodrošināt organismu ar pilnvērtīgu un veselībai nozīmīgu vielu uzņemšanu.

Kā uzglabāt un pagatavot dārzeņus un augļus tā, lai tie pēc iespējas mazāk zaudē vērtīgās minerālvielas, makroelementus un vitamīnus, skaidro Apotheka farmaceite Alīna Fleišmane un uztura speciāliste Dārta Tene.

Steigas vai nezināšanas pēc cilvēki nereti mēdz uzglabāt un pagatavot dārzeņus nepareizi. Tādiem pārtikas produktiem kā piens, siers, maize vai gaļa uz etiķetes atrodama informācija par ieteicamo uzglabāšanas veidu, bet dārzeņus un augļus cilvēki visbiežāk uzglabā, kā katrs uzskata par vajadzīgu – viens liek ledusskapī, cits novieto uz palodzes vai galda.

“Sākoties vasaras sezonai, aktuāls kļūst jautājums, kā pēc iespējas pilnvērtīgāk izmantot augļus un dārzeņus veselības un pašsajūtas uzlabošanai,” saka Alīna Fleišmane, Apotheka sertificētā farmaceite. “Ja mērķis ir ēst veselīgi, tad iesaku pievērst uzmanību pareizai produktu apstrādei. Ieguvums būs ne vien ķermenim, bet arī maciņam, jo, pareizi uzglabājot un gatavojot, iespējams izvairīties no produktu izmešanas.”

Uztura speciāliste Dārta Tene papildina: “Ieradumiem ir spēks. Veselīgs uzturs nebeidzas ar dārzeņu iegādi – tie ir arī jāapēd. Katram ir gadījies izmest pārtikas produktu, kas sabojājies, pirms apēsts vai nav pilnībā izlietots. Ja cilvēks rūpīgi neseko uztura patēriņam, var rasties nepatiess priekšstats par ikdienā uzņemtajiem pārtikas produktiem. Piemēram, pirmdien esmu nopircis banānu ķekaru, nedēļas laikā apēdu tikai pusi, bet pārējie sabojājas, un tos izmetu atkritumos. Tādējādi ilgtermiņā var rasties kļūdains priekšstats, ka uzturā uzņemu pietiekami daudz augļu.”

Raksta turpinājums
Uz augšu
Back