Maini interjeru, lai uzlabotu auguma aprises

FOTO: Depositphotos

Paša mājās pat sienas it visā palīdz, pie tam, teju burtiski. Portāls “Postimees” skaidro, kas jāmaina interjerā, lai vieglāka cīņa ar kilogramiem.

Aizvāc visus dekorus, kas saistīti ar ēdienu

Tā tikai varētu šķist, ka nelieli attēli ar ko ēdamu tevi nekā neietekmē. Un kā vēl ietekmē! Ēdiens gleznās, suvenīros, fotogrāfijās, zīmējumos uz aizkariem un tapetēm tev atgādina par ēšanu pat tad, ja tu par to apzināti neiedomājies. Agrāk vai vēlāk tev var sakāroties tas uz ko nemitīgi skaties, bet ja konkrētais ēdiens nebūs pie rokas, apēdīsi ko citu, lai mazinātu kāri.

Iegādājies jaunus traukus

Svarīga ir trauku krāsa. Esi ievērojies kādos toņos visbiežāk ir trauki kafejnīcās un restorānos? Koši, siltos toņos vai balti. Kāpēc? Uz šādiem šķīvjiem ēdiens izskatās vēl pievilcīgāks un apetīti rosinošāks. Piemēram, zilas krāsas šķīvji rada pretēju efektu. Ēdot no tādiem, tev gribēsies apēst mazāk. Sarkanas krāsas trauki ātrāk rada sāta sajūtu, tāpēc tādi būs piemēroti trekniem gaļas ēdieniem.

Arī izmēram ir nozīme. Iegādājoties mazākus šķīvjus un bļodiņas, pat nepamanot, tu ēdīsi veselīgāk, jo porcija saruks neapzinoties.

Parūpējies par ēdiena uzglabāšanas traukiem

Pārtikas uzglabāšana tam paredzētajos traukos nebojā ne smaržu nedz arī garšu. Šie trauki ir izcils risinājums tiem, kas uzsākuši cīņu ar kilogramiem. Lai neaizrautos ar ēšana – sagatavo maltītes laicīgi, sadali pa kastītēm katrai ēdienreizei. Tādejādi tev būs ierobežota porcija un nevarēsi paņemt papildus no pannas.

Neizvēlies plastmasas traukus, jo tie satur ķīmiskas vielas, kas agrāk vai vēlāk var nonākt pārtikā. Izvēlies stiklu, bambusu.

Ievieto virtuvē spoguli

Ne tikai virtuvē, visās vietās, kurās tu bieži ēd. Ir pierādīts, ka, redzot sevi spogulī, cilvēks aizdomājas par savu porcijas lielumu un ēšanas manieri. Papildus tam, spogulis ļauj tev sevi motivēt.

Aizvāc šķīvjus ar uzkodām (pat ar veselīgajām)

Ja domā, ka izvietojot visā mājā traukus ar augļiem un dārzeņiem veiksmīgāk cīnīsies ar kilogramiem, tu kļūdies. Skatīšanās uz ēdienu provocē vēlmi to apēst un tā var gadīties apēst ļoti daudz. Arī rieksti un žāvēti augļi satur kalorijas un ar tiem nevajadzētu nekontrolēti našķēties.

Izmanto aromātiskās sveces (izvēlies vaniļu)

Īpaši aktuāls šis padoms būs tiem, kas mīl saldumus. Smarža palīdzēs apmānīt smadzenes, jo dos tām signālu, ka esi au nobaudījis ko saldu.

Sveces ar kanēļa, šokolādes un citrusaugļu aromāti, tieši pretēji, radīs vēlmi pēc kā garšīga.

Uz augšu