Kāpēc un kā cept bekonu cepeškrāsnī?

FOTO: depositphotos.com

Bekons - tāds pretrunīgs produkts. To noteikti nevarētu saukt par veselīgāko, tomēr, lietojot to nepārspīlētos daudzumos, nekādu kaitējumu tas nenodarīs. Dalāmies ar zinībām, kas ļaus tev pagatavot gardu, kraukšķīgu bekonu, saglabāt tīru virtuvi un ietaupīt laiku.

Cepeškrāsns priekšrocības

Bekona cienītāji, kuri pieraduši cept to uz pannas, iespējams, būs pārsteigti, bet šīs gardās gaļas šķēlītes tiešām izdosies labākas, ja gatavosi tās cepeškrāsnī. Pastāstīsim, kāpēc bekona gatavošana cepeškrāsnī tev patiks daudz labāk nekā cepšana uz pannas.

Vienlaikus pagatavojams lielāks apjoms

Iespēja vienlaicīgi izcept lielāku bekona šķēļu skaitu īsākā laika posmā. Ļoti noderīgi, ja kādā no ēdienreizēm jāpabaro lielāks cilvēku skaits. Uz parastas pannas taču vari uzlikt tikai dažas šķēlītes, toties uz cepešpannas krietni vairāk!

FOTO: Depositphotos.com

Tīrāka virtuve

Kad bekonu cep uz pannas, virtuvē paliek šī procesa sekas. Plīts virsma tiek noklāta ar taukiem, kas sprakšķ no pannas uz visām pusēm. Tātad pēc cepšanas vēl jāpavada laiks virtuvē, lai uzkoptu, bet, ja to neizdara uzreiz, tīrīšana aizņems vēl vairāk laika. Ar cepeškrāsni ir vienkāršāk - tauku pilieni no bekona nelēkā pa pannu.

Tu iegūsti laiku citām darbībām virtuvē

Bekona pagatavošana krāsnī ekonomē laiku un ļauj to atvēlēt citām darbībām virtuvē. Kamēr bekons cepas krāsnī, tu vari sakult olas omletei, izspiest sulu vai nomazgāt traukus. Šīs 15 minūtes pieder tikai tev. 

Vērtīgi padomi

Lūk, daži padomi, kas ļaus tev pagatavot savā cepeškrāsnī labāko bekonu!

Izmanto cepamo papīru

Noteikti uz cepamās plāts klāj cepamo papīru. Ir alternatīva - alumīnija folija, tomēr no tās labāk atteikties, ja ir iespējams izmantot cepamo papīru, jo pie folijas bekons mēdz pielipt un tad to ir grūti dabūt nost un attīrīt no folijas gabaliņiem. Kā arī tā mēdz saplīst, un tad visa panna būs noklāta ar taukiem, un, ja tie piedegs, pannu būs grūti nomazgāt. Cepamais papīrs ir universālāks un drošāks, tāpēc labāk izmantot tieši to.

Bekonu liec jau uzkarsētā krāsnī

Protams, tu vari likt bekonu aukstā krāsnī un tad tikai to ieslēgt, tomēr diez vai ir vērts. Rezultātu tas nekādi neietekmēs, tomēr šādā veidā var sasmērēt krāsns iekšpusi, ko pēc tam būs grūti nomazgāt. Ja tauki nonāks uz krāsns sienām, kad tā ir auksta, un tad lēnām uzkarsīs, tie kārtīgi piedegs un nebūs notīrāmi.

FOTO: Depositphotos.com

Izvēlies pareizo temperatūru

Mūsu galvenais uzdevums ir iegūt zeltainu, kraukšķīgu bekonu. Tādu iegūsi tikai augstā temperatūrā. Droši karsē krāsni 200 grādos apmēram 10 minūtes, pirms tajā liec cepties bekona šķēles. 

Cepšanas laiks ir aptuveni 10 - 15 minūtes, tas ir atkarīgs no šķēļu biezuma un kraukšķīguma pakāpes, kādu vēlies iegūt. Cepšanas vidū vari bekona šķēlītes apgriezt uz otru pusi - tas noteikti par sliktu nenāks!

Saglabā taukus

Pēc cepšanas uz cepamās plāts paliks daudz tauku. Nesteidzies tos izliet - pārlej stikla pudelē vai burkā un uzglabā ledusskapī. Šos taukus vari izmantot, gatavojot gaļas ēdienus, cepot produktus zupai un buljonos. Tie ēdienam piešķir piesātinātu un bagātīgu garšu. Šajos taukos pat vari cept brokastu olas!

Nosusini taukus no bekona šķēlēm

Gatavo bekonu liec uz šķīvja, uz kura uzklāti papīra dvieļi. Ar citu loksni nosusini bekona virspusi no liekajām taukvielām.  Tad turpini ieplānotā ēdiena gatavošanu.

FOTO: Depositphotos.com

 

Uz augšu
Back