Aptaujas rezultāti: noskaidrots, ar ko labāk sader alus - sieru, ķiploku grauzdiņiem vai šašliku (1)

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Foto: Karlis Dambrans/Shutterstock.com

Aptaujā noskaidrots, ar ko, pēc iedzīvotāju domām, vislabāk sader alus - sieru, grauzdiņiem vai grilētu gaļu.

35% aptaujāto norāda, ka alus vislabāk sader ar sieru, 62% uzskata, ka to labāk baudīt ar ķiploku grauzdiņiem, 71% dod priekšroku alus baudīšanai ar grilētu gaļu – šašliku, desiņām, ribiņām, 41% - kartupeļu čipsiem, bet 17% izvēlas alu kopā ar zivju ēdieniem, 15% - ar burgeriem, bet 19% - ar picu, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktā aptauja. Aptaujas ietvaros respondenti varēja izvēlēties vairākus atbilžu variantus.

Alus veidi ir daudzi un dažādi – tie atšķiras gan pēc stipruma, gan krāsas, garšas, aromāta, apiņu daudzuma, brūvēšanas veida un izejvielām un daudziem citiem aspektiem. Tieši tāpēc alus kā dzēriens sader kopā ar ļoti daudziem un dažādiem ēdieniem, sākot no pikantām maltītēm ar gaļu līdz pat desertiem.

“Ja alus ir ar spēcīgu apiņu garšu, ieteiktu to baudīt ar kādu pikantāku gaļas ēdienu, ar zivīm labāk saderēs gaišais alus, sieram – gan cietajam, gan tradicionālajam Jāņu sieram – piestāvēs rudzu eils, alus ar augļu vai ogu garšu piestāvēs siera kūkai, augļiem vai viegliem salātiem, savukārt porteris lieliski saderēs ar saldiem desertiem, piemēram, šokolādes kūku, stāsta “Mežpils alus” vēstnesis Edgars Magons.

“Gan alus, gan siers ir universāli produkti, kas celti galdā gan ikdienā, gan svētku reizēs, izkopjot garšas un baudīšanas veidus. Gribētos arī uzsvērt, ka gan alus, gan siers simbolizē Latvijas garšu, turklāt abas šīs lietas baudītas senatnē un savu popularitāti nav zaudējušas arī mūsdienās,” stāsta “Ievas siera” vadītāja un siera meistare Ieva Slaviete.

Analizējot vīriešu un sieviešu sniegtās atbildes, iespējams secināt, ka vīrieši biežāk dod priekšroku alus baudīšanai ar sieru (40% - vīrieši, 30% - sievietes), bet sievietes biežāk izvēlas alu ar grilētu gaļu (72% - sievietes, 69% - vīrieši).

Alu ar kartupeļu čipsiem biežāk izvēlas gados jaunāki respondenti – 52% aptaujāto vecumā no 19 līdz 29 gadiem, bet alu ar sieru biežāk izvēlas respondenti vecumā no 40 līdz 49 gadiem (41%) un no 50 līdz 59 gadiem (45%).

Raugoties reģionu griezumā, var secināt, ka alu un kartupeļu čipsus biežāk izvēlas aptaujas dalībnieki no Latgales (47%), bet kurzemnieki biežāk izvēlas alus un zivju saderību (25%), iespējams, izvēli ietekmējis jūras tuvums un iespēja baudīt svaigi kūpinātas zivis. Rīgā un Pierīgā iecienīts alu baudīt ar ķiploku grauzdiņiem (67%), bet alu ar grilētu gaļu visbiežāk izvēlas respondenti no Zemgales (74%).

Komentāri (1)CopyDraugiem Whatsapp Pinterest

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti