Turklāt skaidrs arī, ka "krāpšanās diena" nozīmē, ka tev var būt tikai viena šāda diena – pretējā gadījumā tu paliksi resna (vai resns). Tas ir vēl viens atgādinājums citiem, cik nepareizi viņi ēd un cik nepareizi izskatās.
"Es būšu slikta un apēdīšu šo cepumu..."
Principā tu tikko pateici, ka tikai slikti cilvēki apēd ko lieku. Tu pateici, ka pastāv labie un sliktie ēdieni. Vēl vairāk – tu pateici, ka labie cilvēki ēd labos ēdienus, bet sliktie cilvēki – sliktos.
Tu to izdarīsi vienu dienu – kad koķeti atļausies būt "slikta" – bet tie, kas ir resni, acīmredzot ir "slikti" katru dienu. Vismaz tā viņiem vajadzētu justies, ne?
Taisnība – ir ēdieni, kas ir veselīgi, un ir ēdieni, kas nav tik veselīgi. Bet pārtikai nav morālas vērtības – ēdiens nevar būt labs vai slikts, un arī cilvēki, kas ēd konkrētus ēdienus un produktus, nevar būt labi vai slikti šī iemesla dēļ.
"Es jūtos resna."
Cik bieži esi dzirdējusi kādu sakām, ka viņi "jūtas resni"? Varbūt pati esi tā teikusi? Tā nav jauka lieta, ko teikt savas ne tik tievās draudzenes klātbūtnē.
Sāksim jau ar to, ka ķermeņa izmēri nav sajūta – tas ir fizikāls lielums. To nevar sajust. Protams, ir skaidrs, ko tu vēlējies pateikt – ka kaut kāda darbība vai garastāvoklis tev liek justies slikti. Citiem vārdiem sakot – resnai.
Faktiski, paziņojot draudzenei, ka jūties resna, tu paziņo, ka jūties slikti un tas ir tas pats, kas būt resnai. Tu jau lieliski saproti, ka neesi resna. Tev tikai gribējās izteikt savas sajūtas. Un kas gan var būt šausmīgāk kā justies resnai, vai ne? Tā tu saki – neiedomājoties, kā jūtas tie, kas patiešām ir resni.
Var jau, protams, teikt – resnie paši vainīgi, tagad citi vēl nevarēs teikt, ko domā? Protams, var. Bet, ja kādam sagādā prieku apzināti sabojāt cilvēkiem garastāvokli un sāpināt viņus, iespējams, viņam ir problēma, kas ir vēl nopietnāka par lieko svaru.