Nepārtērējies: kā ietaupīt pirmssvētku iepirkšanās tūrē?

Receptes.lv
Nepārtērējies: kā ietaupīt pirmssvētku iepirkšanās tūrē?
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Lisa-S/Shutterstock.com

Līgo svētki nav gluži Ziemassvētki, kad jāliek galdā deviņi dažādi ēdieni, tomēr arī tajos var sanākt pārtērēt budžetu, ja neievēro apdomīgas iepirkšanās pamatus. 

Lai svētki radītu vairāk prieka, nevis liekus pārdzīvojumus, bankas Citadele eksperti ir sagatavojuši praktiskus iepirkšanās padomus līgotājiem.

Iepērcies pēc saraksta vai uzliec sev laika limitu

Viens no paņēmieniem, kā samazināt svētku iepirkumu groza izmaksas, ir ielikt svinības rāmī. Ir dažādi veidi šāda rāmja noteikšanai - iepirkties pēc stingri noteikta saraksta vai iepirkšanās procesam noteikt laika limitu. Iepirkšanos iespējams organizēt kā sacensības - katru ģimenes locekli mudinot atrast konkrētas lietas un apbalvojot ātrāko. Šāda metode strādās, ja saraksts būs izveidots rūpīgi, apdomājot katram ēdienam nepieciešamās sastāvdaļas, un neaizmirstot arī par visām svinībām nepieciešamajām sadzīves precēm. Citādi sanāks iztērēt gan vairāk laika, gan līdzekļus, atkārtoti dodoties uz veikalu.

Pasūti preces uz mājām

Ja iespējams, izmanto preču piegādi uz mājām, jo tad varēsi izvairīties no veikalu kņadas, garajām rindām, un būs iespēja apdomāt katras preces nepieciešamību, ko ievietosi virtuālajā grozā. Jāņem vērā, ka pārtikas preču piegāde uz mājām kļūst arvien populārāka, un piegādes laiki var būt aizņemti pat vairākas dienas uz priekšu. Šādā gadījumā vērts atcerēties, ka lielie veikali piedāvā arī preču paņemšanu pie veikala, iepriekš tās pasūtot e-veikalā.

Dodies uz labi pazīstamu veikalu un tikai pa vajadzīgajām ejām

Iepriekš jau apdomā, kas tev nepieciešams un, kur šīs lietas atrodas veikalā. Veido sarakstu tādā secībā, kā preces atrodas veikalā - sāc ar precēm, kas ir tuvāk ieejai.

Samazinot staigāšanu pa veikalu, samazināsies arī neplānoto pirkumu skaits.

Izmanto pašapkalpošanās kases

Ja vēlies ierobežot svētku pirkumus, ietaupot uz "mirkļa iegribu" rēķina, izvēlies pašapkalpošanās kases - skenējot varēsi vēlreiz izvērtēt, kādas preces esi izvēlējies, un nepieciešamības gadījumā vēl no kādas atteikties.

Izvērtē gatavo produktu izdevīgumu

Ja mērķis ir ietaupīt, tad nepieciešams mazliet parēķināt, vai gatavie produkti sanāks izdevīgāk par neapstrādātiem produktiem un otrādi.

Piemēram, gatavais šašliks var izmaksāt dārgāk, nekā gaļa un marināde pagatavošanai mājās.

Protams, jāņem vērā arī visu pārtikas preču cenu pieaugumu un, iespējams, kādas akcijas ietvaros izdevīgāk ir iegādāties gatavo šašliku.

Izvairies no nepārtikas preču ejām pārtikas veikalā

Jebkura specifiska prece pārtikas veikalos var maksāt vairāk nekā specializētos veikalos. Piemēram, svētkiem nepieciešamās sadzīves preces varētu būt izdevīgākas saimniecības veikalos. Protams, izvērtē, vai potenciālais ietaupījums atsver laika un degvielas patēriņu, dodoties uz vairākiem veikaliem.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu