Latvijas Biškopības biedrība dāvinās bezmaksas medus trauciņus pirmklasniekiem

Akcija "Eiropas medus brokastis"
Receptes.lv
Latvijas Biškopības biedrība dāvinās bezmaksas medus trauciņus pirmklasniekiem
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Medus
Medus Foto: Pixabay

Latvijas biškopji, piedaloties Eiropas mēroga akcijā "Eiropas medus brokastis", katram valsts finansētas vispārizglītojošās skolas pirmās klases skolēnam nodos trīs trauciņus ar medu un izglītojošu magnētu par medu, aģentūru LETA informēja Latvijas Biškopības biedrībā.

Biedrība šajā akcijā piedalīsies septīto gadu, tomēr tik apjomīga akcija būšot pirmo reizi.

Pirmklasnieki saņems pa vienam trauciņam rapša, meža un dažādu ziedu medus.

"Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs šī akcija notiek ik gadu novembra trešajā piektdienā, kad biškopji dodas uz skolām un bērnudārziem, lai izglītotu bērnus un jauniešus par biškopja profesiju, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā," pauda biedrības izpilddirektore Rita Bartuševica.

Ņemot vērā pašreizējo ārkārtas situāciju valstī saistībā ar Covid-19 pandēmiju, šogad biškopji uz izglītības iestādēm nedosies, bet biedrība dāvanas izsūtīs. Tā kā akcijas apmērs ir apjomīgs, jo dāvanas jānogādā uz vairāk nekā 600 izglītības iestādēm, akcija norisināsies visu novembri.

Bartuševica atzīmēja, ka akciju finansē paši biškopji no Latvijas Biškopības biedrības biedru naudām un biškopju ieņēmumiem, kas gūti no biškopības produktu preču zīmes "Ievākts Latvijā" realizācijas.

Latvijas Biškopības biedrība ir biškopju profesionālā organizācija, kas apvieno gan profesionāļus, gan iesācējus un amatierus. Kopējais biedru skaits 2019.gada sākumā pārsniedza 3300, kas ir apmēram divas trešdaļas no kopējā biškopju skaita valstī. Biedrība dibināta 1994.gadā.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu