Ko nevajadzētu ēst pēc 50 gadu vecuma?

FOTO: Depositphotos

Cilvēka organisms nemitīgi mainās. Organismā notiek neatgriezeniski procesi, un, tiem pielāgojoties, vajadzētu mainīt arī ēdienkarti. Ko nevajadzētu ikdienā ēst, sasniedzot 50 gadu vecumu, skaidro "Postimees".

Gaļas pusfabrikāti

Šajā ēdienu grupā ietilpst desas, cīsiņi, sardeles, gatavās kotletes un arī kūpināta gaļa. Šajos produktos ir daudz nātrija un transtauku, kas var būt bīstami sirds un asinsvadu sistēmai un gremošanas orgāniem. Ja nevarat dzīvot bez desumaizes, labāk mēģiniet pagatavot desas mājās. To izdarīt nav pārāk grūti, un produkts būs daudzreiz noderīgāks un drošāks ķermenim.

Cukurs un saldumi

Ar vecumu cilvēkiem samazinās insulīna veidošanās, kas palīdz kontrolēt cukura līmeni organismā. Patērējot saldumus, cilvēki riskē strauji palielināt šīs vielas koncentrāciju asinīs. Lai to apstrādātu, gados vecākam ķermenim nepieciešams vairāk laika, tāpēc bieža saldumu lietošana var negatīvi ietekmēt veselību.

Alkohols

Arī stiprie dzērieni negatīvi ietekmē vielmaiņu. Pēc 50 gadu vecuma aknas no ķermeņa sliktāk izvada toksiskas vielas, tostarp - alkoholu. Tā nav vienīgā problēma - grādīgie dzērieni izraisa dehidrāciju, kas savukārt veicina pietūkumu, grumbas un gremošanas problēmas.

Vājpiena produkti

Ar vecumu organismā paliek mazāk kalcija, kas ietekmē kaulu, matu un nagu veselību. Jau izsenis zināms, ka šis mikroelements lielos daudzumos ir atrodams piena produktos. Lai tas pienācīgi uzsūktos, cilvēkiem ir nepieciešamas pietiekami daudz taukskābju un D vitamīna. Piena produktos ar zemu tauku saturu šo taukskābju nav, tāpēc iegūtā kalcija daudzums ir minimāls.

Uz augšu