Kādas kļūdas pieļaujam produktu uzglabāšanā? Laiks izmest mazāk!

FOTO: Popescu Gelu Sorin

Kad dodies uz veikalu, lai nopirktu produktus ilgākam laikam, ir svarīgi zināt, kā tos pareizi uzglabāt, lai nekas nav jāizmet. Ar padomiem dalās portāls "Insider".

Ar zaļumiem kā ar puķēm.

Ja vēlies, lai baziliks, dilles, pētersīļi un citi līdzīgie zaļumi ir pēc iespējas ilgāk svaigi, liec to kātiņus ūdenī, parūpējies, lai lapiņas ir sausas, tad apklāj ar maisiņu un ievieto ledusskapī. Šādi uzglabājot zaļumus, tie var saglabāties svaigi pa 2 nedēļas.

Cieti, negatavi avokado

Ja esi nopircis mīkstu un patiesi gatavu avokado, to uzglabā ledusskapī.  J a ir sanācis iegādāties zaļo gardumu, kas nav gatavs, uzglabā to istabas temperatūrā līdz tas nogatavojas un tikai tad pārcel uz ledusskapi, bet vēl labāk – apēd!

Nemazgā pirms uzglabāšanās

Pierādīts: augļu un dārzeņu nomazgāšana pirms uzglabāšanas ledusskapī samazina to glabāšanas ilgumu. Vainīgs ir papildus mitrums, kas izraisa augļu un dārzeņu bojāšanos, jo ledusskapī vide jau tā ir mitra.

Ir produkti, kas jāuzglabā atsevišķi.

Augļus un dārzeņus, kas izdala spēcīgas gāzes, nav vēlams novietot blakus citiem produktiem (piemēra, āboli, banāni un avokado). Tos jānovieto atsevišķi.

Tādus dārzeņus kā brokoļus, burkānus un kartupeļus var glabāt kopā, bet ne pie citiem dārzeņiem.

Citi svaigie augļi un dārzeņi, piemēram, paprika, ogas un kalē kāposts ir novietojams jebkur, tos citi augi neietekmēs.

Lai selerija vienmēr kraukšķīga

Ne vienmēr izdodas pagatavot visus selerijas kātus, ledusskapī tie bieži vien savīst. Lai tie ilgstoši kraukšķīgi, nemazgātus ietin folijā un uzglabā ledusskapī, dārzeņiem paredzētajā plauktā.

Lai siers vienmēr mīksts un aromātisks

Folija vai pārtikas plēve nāks palīgā, bet, lai šie ķīmiskie elementi nebūtu tiešā saskarē ar produktu, ko ēdīsi, pirms tīšanas plēvē izmanto vaska papīru. Papīrs starp sieru un plastmasu būs kā drošības barjera, bet pārtika plēve novērsīs siera sakalšanu.

Vēl viens ieteikums: lai cik rūpīgi esi ietinis sieru, nenovieto to blakus spēcīga aromāta produktiem, jo vienalga saglabājas risks, ka aromāts tiks absorbēts.

Piena produktu vieta nav ledusskapja durvīs

Lai arī teju katram no mums gan krējuma paciņa, gan piena pudele tiek novietota ledusskapja durvīs, tā vieta nav labākā izvēle. Virinot ledusskapja durvis, tām bieži piekļūst siltums, kas bojā produktu. Ne velti piens nereti saskābst pirms norādītā derīguma termiņa uz iepakojuma. Vidējie ledusskapja plaukti būs daudz atbilstošāki, ja vēlies, lai piena produkti ilgāk baudāmi.

Ar olām tāpat kā ar pienu

Olās nevajadzētu pakļaut temperatūras svārstībām, tieši tāpēc ledusskapja durvis nebūs laba izvēle.

Šampinjoni ledusskapī

Sēnes patiesi ilgāk svaigas būs ledusskapī, bet ir kāda nianse. Tās nereti pārdod plastmasas kasītē, kas papildus ietīta plēvē. Šādā iepakojumā veidosies kondensāts, kas sēnes sabojās, tāpēc pirms liec tās ledusskapī, izņem no plastmasas, ietin papīra dvielī un saliec papīra maisiņā.

Uz augšu