Kā lielajā svētku ēšanā saudzēt figūru? Seši vienkārši padomi

FOTO: Depositphotos

Ja ievēro dažus pavisam vienkāršu padomus, no mīļākajiem ēdieniem, pat ja tie treknāki, nebūs svētkos jāatsakās.

Liec uz galda neliela izmēra šķīvjus

Pats vienāršākais veids kā kontrolēt svētku lielo izēšanos - svinībām izvēlies mazākus šķīvjus kā tos, no kuriem ēd ikdienā. Vizuāli porcijas izskatīsies gana lielas, bet realitātē apēdīsi mazāk, ja precīzāk - tad tieši tik, cik tev nepieciešams. Starpcitu, šo metodi var piekopt ne tikai svētkos!

Nesēdies pie svētku galda badā

Īpaši aktuāli tas ir tiem cilvēkiem, kas nevis uzņems ciemiņus, bet pie kāda dosies. Vecais ieradums neēst visu dienu, jo jāiet ciemos vairs nav aktuāls: tieši otrādāk, pieturies pie sava ikdienas režīma, jo tad aizejot ciemos apēdīsi tik, cik apēstu standarta vakariņās (nu labi, varbūt mazliet vairāk). Izsalkumā vairāk arī kārosies dažādas neveselīgās uzkodas, kas nav labas ne auguma aprisēm, ne veselībai.

Pakusties

Svinības vienmēr ir vairāku stundu garumā un, ja visu šo laiku sēdēsi pie galda, var ne tikai tikt pie kāda papildus kilograma, bet arī pārslogot savu organismu. Uztaisi atpūtu no sēdēšanas: novāc kādu lieko trauku, aizej parunāties ar kādu, kas sēž no tevis tālāk, padejo. Īsāk sakt - pieej šim jautājumam radoši un atbilstoši situācijai, bet nepavadi visu vakaru sēdus.

Samazini kofeīna daudzumu

Svētku laikā mēs sev atļaujam gulēt mazāk un tas ne vien kaitē pašsajūtai, veselībai, bet arī figūrai. Nē, ieteikums iet laicīgi gulēt un agrāk celties nebūs labākais svētku laikā, bet vismaz pacenties samazināt savy kafijas un tējas patēriņu. Jā, arī no saldiem un gāzētiem dzērieniem būtu vērtīgi atturēties, tie ir tādi paši draudi figūrai kā salāti ar majonēzi.

Cīnies ar stresu

Svētki, diemžēl, nav tikai prieki vien, līdzās ir arī stress. Sagatavošanās darbi, dāvanas, steiga - tas viss liek satraukties un, patiesībā, rada pamatīgu slodzi. Bet stress, kā zināms, ir viens no populārākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki ēd vairāk un pārēdas. Tāpēc svētku skrējienā neaizmirsti par sevi un mieru: rāmas pastaigas, relaksējoša vanna - tās bus labas izvēles.

Izgulies

Lai cik trakas nebūtu tavas brīvdienas, centies gulēt ne mazāk kā 8 stundas un izcilā variantā gulēt būtu iet ne vēlāk kā 11 vakarā  Labs miegs ir stūrakmenis labai veselībai un skaistam ķermenim.

Lasi vēl:

Avots: Krasotka.postimees

Uz augšu