Ēd ar prātu: cik mandarīnus ieteicams apēst vienā reizē?

FOTO: Depositphotos

Apelsīni, mandarīni, greipfrūti un citi citrusaugļi tiek uzskatīti par labākajiem vitamīnu avotiem ziemā, taču dietologi brīdina, ka nekontrolēts citrusaugļu patēriņš nav ieteicams un veselīgs.

Uztura speciāliste, Nacionālās dietologu biedrības un Eiropas aptaukošanās pētījumu asociācijas locekle Olga Dekkere intervijā AiF pastāstīja, cik daudz citrusaugļu var ēst, kad to vislabāk darīt un kam būtu no šiem augļiem jāatturas. Pēc eksperta domām, saprātīgā mandarīnu porcija - 3 gabali vienā reizē, apelsīni - 1 gabals. Vēlies vairāk? Labāk to darīt pēc dažām stundām.

Ja esi svaigi spiestu sulu cienītājs, ir svarīgi atcerēties, ka veseli augļi tomēr ir veselīgāki - tajos ir šķiedrvielas, kas neļauj ātri paaugstināties cukura līmenim asinīs.

Tiem, kuriem ir problēmas ar kuņģa-zarnu traktu, arī jābūt uzmanīgiem vai pat pilnībā jāatsakās no citrusaugļiem - lielā skābes satura dēļ tie to kairina.

"Citrusaugļus labāk baudīt kā desertu pēc pamatēdiena, tādejādi apēdīsies mazāk augļu," skaidroja speciāliste.

Turklāt viņa atzīmēja, ka ir svarīgi ne tikai uzraudzīt mērenu citrusaugļu patēriņu pašiem sev, bet arī uzmanīties, kad un cik daudz dotdbērniem - nedaudz un tikai pēc kārtīgas maltītes. "Pēc mandarīniem mēs nejūtam sāta sajūtu, tas ir kā sulas dzeršana. Glikozes līmenis ir strauji palielinājies, insulīns attiecīgi iedarbojas un pēc apmēram pusotras stundas atkal ir bada sajūta," skaidroja eksperte.

Lasi vēl:

Avots: Rus.tvnet

Uz augšu