Jo lielāki ir pārtraukumi starp tavām maltītēm, jo vairāk tev kārosies saldumu. Centies ieturēt vairākas ēdienreizes dienā, taču porcijas nelielas. Tādējādi nebūs izteiktas cukura līmeņa svārstības asinīs un arī konfekšu kastes izēšana nešķitīs tik vilinoša. Un neizlaid brokastis, tās joprojām ir nemainīgi svarīgas.
Mazāk tējas un kafijas pārtraukumu
Jo vairāk brīvo brītiņu kuros iedzert tasīti tējas vai kafijas, jo vairāk saldumu apēdīsi. Jo, nu, piekritīsi, kas gan tā par kafijas pauzi bez kādas smalkmaizītes vai šokolādes gabaliņa? Kafijas vietā izvēlies svaigi spiestu sulu vai kādu smūtiju, vai varbūt uzgrauz riekstiņus.
Ja ļoti, ļoti, ļoti gribas apēst ko saldu, mēģini smalkmaizītes vietā apēst kādu saldāku augli (banānu, persiku, aprikozi). Vēl lieliska alternatīva cukurotajiem saldumiem ir žāvēti augļi un ogas, medus. Paralēli šīm alternatīvām papildini savas ikdienas maltītes ar garšvielām (kanēli, muskatriekstu, kardamonu). Šīs garšvielas dēvē par dabīgajiem ēdienu saldinātājiem.
Kustīgs dzīvesveids ir laime
Zinātniski pierādīts, ka fiziskas slodzes laikā ķermenī izstrādājas laimes hormons un samazinās stresa līmenis. Bieži vien tieši nomāktība un stress ir tas, kas mudina roku stiepties pēc saldumiem kā pie prieka avota. Varbūt laime nav tortītē, bet gan pietupienos un kārtīgā pastaigā?
Treknās zivis, avokado, rieksti, olas, saulespuķu sēkliņas - produkti, kurus ieteicams iekļaut savā ikdienas uzturā. Šie gardumi palīdz stabilizēt hormonu līmeni un pēc maltītes ilgāk uztur sāta sajūtu.
Prom no acīm, laukā no sirds
Iespējams, vienkāršākais padoms ir neiegādāties saldumus, jo, ja apzinies, ka nespēj pateikt nē, tad vieglāk būs sevi kontrolēt, ja tīri fiziski pa rokai nebūs nekā salda apēdama.