Ķirbji ir iecienīts produkts konservēšanā; no tiem gatavo kompotus, ievārījumus, želejas, marmelādes, mērces, saldus un pikantus biezeņus.
Ķirbju laiks. Noderīgi padomi un receptes (1)
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
- Lielākajai daļai ķirbju ir cieta un bieza miza, tāpēc to griešanai jāizvēlas liels un ass nazis. Ieteicams ķirbi vispirms sagriezt lielās daivās, jo tad ir vieglāk to apstrādāt. No katras daivas atdala mīkstumu ar sēklām un tad to sagriež smalkāk. Sēklas izžāvē, tās var ēst tāpat vai arī pievienot ēdieniem.
- Ķirbju konservēšanai vispiemērotākās garšvielas ir ingvers, krustnagliņas, muskatrieksts, kanēlis un vaniļa. Savukārt pikantajos konservos ķirbjiem vēl pieliek ķiplokus, sīpolus, kariju un pētersīļus.
- Ar ingveru konservēti ķirbji ir labi piemēroti, lai remdētu pārāk pikantu otro ēdienu asumu.
- Ķirbjus var konservēt vienus pašus, taču tie ļoti labi sader ar tomātiem, āboliem, plūmēm, cidonijām, apelsīniem un citroniem.
- Ķirbji ir piemēroti sasaldēšanai: var sasaldēt gan ķirbju gabaliņus, gan sarīvētus ķirbjus, gan tvaicētus un biezenī sablenderētus. Rīvētus ķirbjus zupām pievieno neatlaidinātus, savukārt atlaidināti rīvēti ķirbji lieliski der cepumiem, tikai pirms gatavošanas jānotecina liekais šķidrums.
Teksts no grāmatas "Konservēšanas rokasgrāmata", Iveta Galēja; apgāds "Zvaigzne ABC"