Rabarberu zefīri

Kolekcijas: Fotorecepšu
Man ļoti patīk, ka rabarberu skābums kontrastē ar zefīru saldumu, tāpēc ļoti novērtēju šo garšas kombināciju.

Sastāvdaļas

 • 250 g rabarberu biezeņa
 • 350 g + 50 g + 50 g cukura
 • 45 g olas baltuma
 • 8 g agar-agara
 • 150 g ūdens

Pagatavošana

300 min.
 1. Biezenim - sagriež rabarberus, apber ar dažām karotēm cukura un ļauj pastāvēt, līdz izdalās sula, pēc tam to nolej (sulu var izmantot kā šķidrumu ūdens vietā).
 2. Rabarberus savāra pēc iespējas biezākā masā un sablendē. Liek ledusskapī.
  Rabarberus savāra pēc iespējas biezākā masā un sablendē. Lie...
 3. Izmantoju Biotēkā nopērkamo agar-agaru. Pamatā visās receptēs agar-agara daudzums ir 8 g. Savos zefīra eksperimentos, lietojot šādu daudzumu konkrētā agar-agara, tā bija par daudz - bija jūtama agar-agara garša un zefīri bija pārāk želejaini, tāpēc man pilnīgi pietika ar 6 gramiem.
 4. Lai dzīve zaļāka, pievienoju garšvielu veikalā pirkto spinātu pulveri. Sākums ļāva cerēt, ka būs arī skaista krāsa, bet galarezultātā zefīri vienalga palika gaiši.
 5. Piecdesmit gramus cukura sajauc ar agar-agaru un atstāj trauciņā.
 6. Katliņā nosver 350 g cukura un pievieno 150 g ūdens.
 7. Visās receptēs rakstīts, ka biezeņa putošana un sīrupa vārīšana notiek vienlaicīgi. Tā kā man nav ļoti jaudīgs stacionārais mikseris (600 W) *, biezeni sāku putot 7-10 minūtes pirms sīrupa vārīšanas. Traukā lieku rabarberu biezeni, 50 g cukura un putoju 3 minūtes, pēc tam pievienoju olas baltumu un turpinu putošanu.
 8. Pēc 7-10 minūtēm lieku vārīties cukuru ar ūdeni. Kad masa sasniedz 80 grādus, pievieno agar-agaru un aktīvi ar putojamo slotiņu maisa. Sīrups jāuzvāra līdz 110 grādiem. Ja nav termometra, tad - aptuveni 4-5 minūtes no vārīšanās brīža.
  Pēc 7-10 minūtēm lieku vārīties cukuru ar ūdeni. Kad masa sa...
 9. Paralēli sīrupa vārīšanai (tas stingri jāmaisa) putojās rabarberu masa. Sākuma attēlā redzams, kāda tā ir pēc 5 minūšu putošanas - konsistence vēl ir šķidra. Saputota un gatava sīrupa pievienošanai tā ir otrajā attēlā - tai jābūt noturīgai masai. Ja masa ir saputojusies un jau gatava, bet sīrups vēl nav gatavs, ļauj procesoram darboties ar vidēju ātrumu, bet noteikti to neapstādina.
 10. Laicīgi jāsagatavo dekorējamā turza un ar cepampapīru izklātas plātnes vai dēlīši.
 11. Tiklīdz sīrups sasniedz 110 grādus (paceļot karoti, masa nenolīst kā parasts šķidrums, bet līstot ir staipīga), to uzreiz tievā strūklā lej pie stigri saputotās rabarberu masas. Pēc tam jaudu palielina un puto aptuveni vēl 10-13 minūtes. Lejot sīrupu, masa paliks šķidrāka, bet putošanas procesā tā pieaugs apjomā, paliks spīdīga. Pēdējā attēlā redzama gatava masa - tā ir bieza, noturīga, bet vēl jūtami silta.
  Tiklīdz sīrups sasniedz 110 grādus (paceļot karoti, masa nen...
 12. Vēl siltu masu liek turzā un uz sagatavotajām virsmām izspiež zefīriņus. Ja masa no turzas pati tek laukā, tad var nedaudz pagaidīt - tā sabiezēs un vairs netecēs. Veidojam zefīrus un eksperimentējam ar formām.
  Vēl siltu masu liek turzā un uz sagatavotajām virsmām izspie...
 13. Pēc pusstundas uzkaisa pūdercukuru. Pēc 5 (pat ātrāk) stundām tiem vajadzētu būt gataviem. Gatavošanās laiks laiks atkarīgs no telpas mitruma un siltuma. Gatavus zefīriņus salipina kopā un iepriecina savus tuvākos.
  Pēc pusstundas uzkaisa pūdercukuru. Pēc 5 (pat ātrāk) stundā...
 14. Lai labi garšo!
Recepti laboja: Receptes.lv šefpavārs

Komentāri

Profila foto
Grāpītis, Receptes.lv šefpavārs 2017. gada 1. jūnijs 11:39
Konkrētajā receptē biezenis tiek tikai sablendēts, caur sietu nav nepieciešams izberzt.
Ilze Šulce 2017. gada 31. maijs 19:02
Vai biezeni nevajag caur sietu izberst?
Profila foto
Grāpītis, Receptes.lv šefpavārs 2017. gada 30. maijs 13:44
Receptes autore: Šajā receptē želatīnu ar agaru nevar aizvietot! Agar-agars ir piejams daudzos garšvielu veikalos, piemēram Biotēkā, Zaļā govs.
P.S. Produkts agartine ir 4 x vājāks kā agar-agars.

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Deserti


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi