1. Žāvēto gaļu sagriež mazos kubiciņos, kopā ar pāri palikušo ādiņu katlā apčurkstina kāmēr paliek brūngana.
2. Pieliek sasmalcinātus sīpolus un turpina cept kāmēr tie ir caurspīdīgi.
3. Sasmalcina kāpostus (lai gari gali no mutes ārā nekarājas ;)) un liek katliņā pie gaļas un sīpoliem, drusku apcepties.
4. Uzber sauju putraimu un uzlej ūdeni. Vāra uz vidējas uguns kamēr kāposti gandrīz mīksti.
5. Kamēr kāposti vārās, nomizo un uz rupjās rīvēs sarīvē burkānus.
6. Uz pannas izkausē sviestu un apcep burkānus. Nepiededzināt!
7. Pieliek apceptos burkānus zupai un vāra gatavus.
8. Un tagad par kartupeļiem - te ir variācijas: 1. var sagriezt kartupeļus mazos kubiciņos un likt zupā kopā ar burkāniem (tā ir atrēdamāzupa, jo atsildot pievārītie kartupeļi to var padarīt nedaudz glumu); 2. var kartupeļus ar mizu izvārīt atsevišķi, nomizot un katrs ēdājs piegriež klāt savai porcijai cik vēlas; 3. var piekost klāt pie zupas ar mizu vārīto vai krāsni cepto kartupeli maizes vietā;
9. Ja kāposti pagadījušies dikti skābi, zupai var pielikt drusku cukuru un sāli, taču parasti pietiek ar gaļas sāļumu un burkānu saldumu.
10. Un tagad par ēšanas tradīcijām, jeb variantiem. Man tā zupa garšo kāda nu ir pamatā, bet mani vecāki un vecvecāki, katrs pēc savas gaumes zupai savā šķivitī bez kartupeļiem piegrieza vēl zaļu sīpolu vai lociņus, iemaisija sinepes. Nu, kā saka, gaumes lieta! Bet tā oranžīgā burkānu iekrāsotā sviesta kārtiņa sajūsmināja visus un lika iesaukties "Pareizā kāpostu zupa!" Arī mūsu ģimenē ienākušie ļaudis, kas ar kāpostu zupu bija uz jūs par šo zupas pareizību nav šaubījušies!
11. Lai izdodas un garšo! Attiecības var variēt!
12. P.S. Ome bija augstākās kategorijas pavāre, kas ar ēdiena palīdzību prata nomierināt ne vienu vien satrauktu prātu.
13. Šis ir zupas izmērs vidējai ģimenei, bet omei tas bija 3 reizes lielāks! Normāls 10 -12l katls!