Daugavpilī atrod 18 tonnas pārtikas produktu ar viltotiem derīguma termiņiem (2)

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Foto: Publicitātes foto

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā noliktavā Daugavpilī, Spaļu ielā atklājis aptuveni 18 tonnas ar pārtikas produktiem, kuru derīguma termiņi bija beigušies vai mainīti, informē "PVD" pārstāve Ilze Meistere. Preces ievestas no Lietuvas. Izņemtās preces iznīcinās, bet uzņēmumam piemērots naudas sods. 

Produkti Latvijā ievesti no Lietuvas, kur tie vasaras sākumā starptautiskas operācijas ietvaros tika izņemti no tirdzniecības viltotu derīguma termiņu dēļ.

Par to, ka daļa Lietuvā izņemto preču varētu būt nonākušas Latvijā, Eiropas Savienības pārtikas kāpšanas tīklā ziņoja Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests.

PVD nekavējoties uzsāka izmeklēšanu, kā rezultātā tika noskaidrots gan preču transportētājs, gan maršruts, gan arī noliktava, uz kuru preces aizvestas.

Pārbaudē konstatēts ka Latvijā preces ievedis Lietuvas uzņēmums MB SYSTEMII, kurš tās iegādājies no Lietuvas uzņēmuma, kuram šo preču izplatīšana Lietuvā tika apturēta.

Noliktavā atradās pārtikas produkti ar izmainītiem vai labotiem derīguma termiņiem. Dažiem tie pagarināti pat par gadu. Tostarp derīguma termiņi mainīti šokolādei, konfektēm, čipsiem, eļļām, mērcēm, tējai, sausajām zupām un citiem pārtikas produktiem.

PVD preces ar mainītajiem derīguma termiņiem ir izņēmis no apgrozības. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzņēmumam MB SYSTEMII piemērots 1100 eiro naudas sods un uzdots izņemtās preces iznīcināt.

Komentāri (2)CopyDraugiem Whatsapp Pinterest

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti