Neatkarīgi no tā, vai regulāri pētām veikalu bukletus, lai saplānotu maltītes, vai paļaujamies uz akcijām, ko atradīsim veikalā, arvien populārāka kļūst ēdienkartes plānošana un iepirkšanās visai nedēļai. Šai stratēģijai ir vairāki būtiski ieguvumi – daudzveidīgākas maltītes, retāka un ģimenes budžetam draudzīgāka iepirkšanās, paredzamāki tēriņi par pārtiku un krietni mazāks atkritumos izmestās pārtikas apjoms.
Kopīga iepirkšanās ir labs veids, kā iemācīt bērniem veselīga uztura pamatprincipus – tas rada lielāku iespējamību, ka nākotnē bērni paši izvēlēsies ēst veselīgāk.
Lielākus bērnus var iesaistīt maltīšu plānošanā, izvēloties vienu dienu nedēļā, kad tieši jaunākā paaudze nosaka, ko visa ģimene ēdīs vakariņās.
Plānojot iepirkšanos, ir vērts pārdomāt, kāda būs nedēļa, – ja daudz uzturēsieties mājās, var gatavot brangākas maltītes vai izmēģināt jaunas receptes; ja diena sākas vēlu un arī brokastis tiek ēstas vēlu, iespējams, prātīgāk ir ēst agrākas vakariņas un iztikt ar divām ēdienreizēm, nevis gatavot pamatīgas pusdienas.
Iepirkumu sarakstā parasti lieku to ražotāju produktus, kurus izmantoju ikdienā, bet ko ir viegli aizvietot ar citām alternatīvām. Noteikti ir vērts pārbaudīt, kas jau ir pieejams virtuvē, un improvizēt ar šīm sastāvdaļām, kā arī izmēģināt dažādu zīmolu ražojumus vai aizvietot sastāvdaļas ar sev tīkamākiem produktiem, nekā receptē norādīts.
Veidojot iepirkumu sarakstu, lieti noder modernās tehnoloģijas. Tā, piemēram, "Rimi" lietotne klientu ērtībai piedāvā iespēju ne vien izveidot iepirkumu sarakstu, bet arī to koplietot ar draugiem/mājsaimniecību, kuri sarakstu var papildināt.
Rimi Gardēdis, šefpavārs Normunds Baranovskis