Aptaujas rezultāti ⟩ Teju katrs piektais iedzīvotājs bauda alu vismaz reizi nedēļā

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Publicitātes foto

18% iedzīvotāju jeb teju piektā daļa alu bauda vismaz reizi nedēļā, atklāj nesen veikta pētījuma* rezultāti.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA

Gandrīz piektā daļa (18%) iedzīvotāju bauda alu vismaz reizi nedēļā, 11% - vairākas reizes nedēļā, 17% dzer miestiņu reizi mēnesī, bet 21% dažas reizes gadā. 11% bauda alu reizi gadā vai retāk, bet 23% alu nedzer vispār.

Vairāk nekā puse (58%) no alus baudītājiem atzīst, ka dod priekšroku alum ar 4,5 līdz 6,5 % alkohola, bet 30% izvēlas vēl vieglāku alu, kurā ir mazāk par 4,5 % alkohola. 2% no aptaujātajiem norāda, ka biežāk izvēlas alu, kas stiprāks par 6,6%, bet 10% atzīst, ka alus stiprumam, viņuprāt, nav lielas nozīmes.

“Baudīt alu nenozīmē izdzert pēc iespējas vairāk vai stiprāku, būtiskākais ir pats baudīšanas process. Satiekoties ar draugiem, var iegādāties pavisam nedaudz no vairākām garšām, nodegustēt, pārrunāt, kas kuram vairāk garšojis. Alus jau izsenis ir stāsts par kopīgu apsēšanos pie galda, par socializēšanos un sarunām, tāpēc to nevajadzētu aizmirst arī mūsdienās,” stāsta “Mežpils alus” vēstnesis Edgars Magons.

Pētījuma dati liecina, ka reizi vai vairākās reizes nedēļā alu visbiežāk dzer vīrieši, piemēram, reizi nedēļā alu dzer 27% vīriešu un 10% sieviešu, bet vairākas reizes nedēļā 19% vīriešu un 5% sieviešu. Analizējot datus reģionālā griezumā, iespējams secināt, ka aktīvākie alus baudītāji dzīvo Rīgā: 13% rīdzinieku norādījuši, ka dzer alu vairākas reizes nedēļā, 19% reizi nedēļā, un tikpat daudzi atzinuši, ka dzer alu vismaz reizi mēnesī.

Runājot par alus stiprumu, pētījums liecina, ka vīrieši biežāk dod priekšroku miestiņam ar nedaudz lielāku alkohola saturu, piemēram, alu ar mazāk kā 4,5% izvēlas 44% sievietes un 19% vīrieši, bet alu ar 4,5 līdz 6,5% alkohola 70% vīriešu un 41% sieviešu. Zīmīgi, ka rīdzinieki ir ne tikai čaklākie alus baudītāji, bet arī biežāk izvēlas alu ar lielāku alkohola saturu – 60% rīdzinieku dod priekšroku alum ar 4,5 līdz 6,5% alkohola, kamēr, piemēram, Latgalē 43% aptaujāto izvēlas alu līdz 4,5%.

“Mūsdienās pasaulē sastopamas vairāki simti dažādu alus šķirņu. Tās atšķir pēc krāsas, dzidruma, aromāta, garšas, stipruma un vēl vairākiem faktoriem, tāpēc katram ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko. Lai gan alus baudīšanas jomā esam salīdzinoši konservatīvi, prieks, ka aizvien vairāk alus baudītāji tiecas izmēģināt jaunas garšas un apzinās, ka kvalitāte ir svarīgāka nekā kvantitāte,” piebilst E.Magons.

* “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” pētījums veikts 2023. gada maijā. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums veikts ar mērķi noskaidrot alus patērētāju paradumus un uzzināt, kāda ir Latvijas alus baudīšanas kultūra.

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu