Marinētu gurķīšu receptēm nav skaita, to ir ļoti daudz. Bet precīza instrukciju ievērošana negarantē nevainojamu rezultātu. Lai gurķīši izdotos izcili, jāizvairās no vairākām ļoti populārām kļūdām, raksta "Postimees".
6 būtiskas kļūdas, marinējot gurķus
Etiķa trūkums
Etiķis tiek izmantots, lai piešķirtu marinējuma garšu un gurķi būtu kraukšķīgi, tāpēc ievēro receptēs norādīto daudzumu un nesamazini to bez laba pamatojuma.
Tomēr nevajag arī aizrauties, jo, ja etiķa pārāk daudz, gurķi būs neēdami skābi un sakrokosies.
Nepiemēroti gurķi
Marinēšanai izmanto tumšākos gurķus. Tiem plānāka miziņa un blīva mīkstuma daļa.
Šķirnes, kas domātas salātiem, absolūti neder marinēšanai!
Ir būtiski pievērst uzmanību arī izmēram. Lieli gurķi noteikti nebūs tik gardi, tiem var būt pacietas sēklas. Ideālais izmērs ir līdz 10 cm.
Nav svaigas sastāvdaļas
Gurķiem jābūt svaigiem, jo tie salīdzinoši ātri savīst. Ieteicams gurķus novākt ne agrāk kā diennakti pirms marinēšanas.
Svaiga gurķa krāsa ir spilgti zaļa, ne tumša, bez plankumiem. Tie nav mīksti, bet gan stingri un ar zaļu kātiņu.
Marinēšanai vajadzīgi dažādi garšaugi, kuri arī jāizmanto svaigi, lai būtu pēc iespējas aromātiskāki un garšām bagāti.
Nekvalitatīva sterilizācija
Sterilizācija ir nepieciešama, lai novērstu baktēriju vairošanos. Burkas un vāki nedrīkst būt bojāti. Rūpīgi izmazgā traukus ar sodu. Pēc tam gan vāki, gan burkas būtu jāizkarsē: krāsnī, tvaikā, cepeškrāsnī, mikroviļņu krāsnī vai karstā ūdenī.
Jāatceras arī par gurķu un visu garšaugu tīrību.
Nepareiza burciņu aizvēršana
Rūpīga burciņu noslēgšana ir svarīga, lai gurķi ilgi glabātos. Lai pārbaudītu, vai vāks ir labi aizvērts, apgriez burku un pagaidi 5 minūtes. Ja marināde izspiežas gar vāka malām, burka nav kārtīgi noslēgta. Turklāt ir vērts atcerēties, ka burkās marināde ir jālej līdz malām, pretējā gadījumā gurķi, kas nav marinādē, sāks bojāties. Burkas jāskrūvē ciet vēl karstas, lai būtu pilnīgi droši par baktēriju neesamību produktā.
Nepareiza uzglabāšana
Burkas jāuzglabā tumšā, vēsā vietā. Noteikti jāizvairās no tiešiem saules stariem un straujas temperatūras maiņas.