VIDEO Students notiesājis daļu no 120 000 dolārus vērta mākslas darba

Receptes.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no video.

Dienvidkorejas mākslas students notiesājis banānu - daļu no itāļu mākslinieka Mauricio Katelana darba, vēsta medijs "The Guardian".

Tika iemūžināts, kā students nekaunīgi paņem banānu, kas ar līmlenti bija  pielīmēts pie sienas, nomizo to un ēd apstulbušu cilvēku priekšā. Pēc tam viņš piestiprināja banāna mizu pie sienas, izmantojot to pašu līmlenti.

Kad muzejs jautāja studentam, kāpēc viņš apēdis banānu, viņš atbildēja, ka nav ēdis brokastis, tāpēc bijis izsalcis.

Arī 2019. gadā notika līdzīgs incidents. Maiami mākslas izstādē "Art Basel" vīrietis apēdis 120 000 ASV dolāru (108 000 eiro) vērtu mākslas darbu, ko veido ar santehnikas līmlenti pie sienas pielīmēts banāns.

Performanču mākslinieks Deivids Datuna publiskoja video ar nosaukumu "Izsalcis mākslinieks", kurā redzams, kā viņš pieiet pie instalācijas "Comedian" ("Komiķis"), paņem no sienas banānu un to apēd, kamēr viņu vēro vairāki pārsteigti skatītāji.

"Es mīlu Maurīcio Katelana mākslu, un man patiešām patīk šī instalācija. Tā ir ļoti garšīga," pie videoieraksta vietnē "Instagram" norādīja Datuna.

Apēstais banāns bija daļa no itāļu mākslinieka Maurīcio Katelana instalācijas. Katelana slavenākais darbs ir funkcionējošs 18 karātu zelta tualetes pods, kas rudenī tika nozagts no mākslas izstādes Lielbritānijas Blenemas pilī, kur dzimis Vinstons Čērčils.

Piektdien mākslas galerija "Perrotin" par vismaz 120 000 ASV dolāru pārdeva trīs banāna instalācijas versijas, izraisot plašu rezonansi un pretrunīgus viedokļus mākslas pasaulē.

"Viņš neiznīcināja mākslas darbu. Ideja ir banāns," sacīja "Perrotin" muzeju attiecību direktors Lusjēns Terrass.

Viņš norādīja, ka pircēji iegādājās autentiskuma sertifikātu, kas sniedz viņiem idejas īpašumtiesības, bet banānus instalācijā ir paredzēts nomainīt.

Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti