23. oktobrī Ābolsvētki Āgenskalna tirgū

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Āboli.
Āboli. Foto: LuAnn Hunt/Unsplash.com

Āboli ir rudens simbols un oktobris ir īstais laiks, kad svinēt Ābolsvētkus. Tos 23.oktobrī plkst. 10.00-16.00 atzīmēs Āgenskalna tirgū. 

Tirgotāji no visas Latvijas būs atveduši visdažādākās ābolu šķirnes, rudenīgo augli varēs nogaršot svaigi spiestās sulās, plātsmaizēs, kūkās, pudiņos, salātos un sāļajos ēdienos. Īpašie viesi būs Dobeles dārzkopības institūts, kas kopā ar zinātniekiem sarūpēs izglītojošas un radošas darbnīcas lieliem un maziem, cienās ar ābolu biezeņa saldējumu, kā arī aicinās apskatīt 50 ābolu šķirņu izstādi.

Šajā dienā tirgū sastapsim ābolu audzētāju un aktieri Gati Gāgu ar "Gāgas āboliem" un sertificēto agronomu, augļkopi un selekcionāru Eglonu Brūnu, kurš selekcionē vairāk nekā 500 ābolu šķirnes. Pie "Valmiermuižas" varēs nobaudīt karsto ābolu dzērienu no Valmieras rajona āboliem, kā arī lejamo dabīgi raudzēto Tālavas ābolu sidru par īpašu cenu.

Ikvienam būs unikāla iespēja nogaršot burkānu un ceriņu saldējumu, kas gatavots no ābolu biezeņa, kā arī iegādāties ābolu plātsmaizi, ābolkūkas un sāļos ēdienus. 2. stāva kafejnīcas būs sarūpējušas vēl nebijušus ēdienus ar āboliem un bāri aicinās malkot sildošus dzērienus.

Tirgū viesosies Dobeles dārzkopības institūts ar izstādi, kurā varēs apskatīt 50 ābolu šķirnes un institūta zinātnieki sniegs konsultācijas augļu koku audzēšanā! Tirgus jaunākajiem apmeklētājiem būs iespēja radoši darboties un uzzināt daudz ko jaunu par āboliem, spēlējot galda spēles, zīmējot, pildot izzinošus uzdevumus un piedaloties atrakcijās.

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu