Noskaidrots titula “Gada augu produkts 2021” ieguvējs

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Oko Laa/Shutterstock.com

Titulu “Gada augu produkts 2021” vairāk nekā 40 produktu konkurencē ieguvis “Lidl” zīmola “Vemondo” tofu. Otrajā vietā aptaujas dalībnieki ierindoja “Alpro” augu valsts jogurtus, bet trešajā – “Beyond Meat” gaļas alternatīvas. Augu valsts produktu tirgus segments Latvijā turpina augt, ražotājiem un mazumtirgotājiem sekojot Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumu tendencēm un dažādojot savu piedāvājumu.

Aptaujā “Gada augu produkts” noskaidroti labākie 2021. gada augu valsts produkti Latvijas mazumtirdzniecības tīklu sortimentā. Pirmo vietu un titulu “Gada augu produkts” 16 finālistu konkurencē pārliecinoši ieguva “Lidl” zīmola “Vemondo” tofu, kas priecē pircējus ar trim garšas variācijām – kūpinātais, marinētais un ar baziliku. Ar otro vietu var lepoties “Alpro” augu valsts jogurti, kas pagājušajā gadā papildināja uzņēmuma plašo piena produktu alternatīvu klāstu ar mango un aveņu-ābolu jogurtiem. Savukārt trešajā vietā ierindojās pasaulslavenās “Beyond Meat” gaļas alternatīvas, ko Latvijas iedzīvotāji tagad var nobaudīt ne tikai restorānos, bet arī atrast veikalu plauktos.

“Gada augu produkts 2021” - TOP 3
“Gada augu produkts 2021” - TOP 3 Foto: Publicitātes foto

“Priecājamies, ka mūsu īpašā vegānisko produktu līnija jau tik ātri ir ieguvusi ievērību un atzinību arī Latvijā. Tas ir lielisks signāls mums no klientiem turpināt strādāt un paplašināt videi draudzīgu produktu piedāvājumu kā ikdienas, tā specializētajos “Lidl” piedāvājumos Latvijā,” saka Dana Hasana, “Lidl Latvija” korporatīvās komunikācijas departamenta vadītāja. Klimatneitrālā “Vemondo” zīmola vegānisko produktu līnija arī atzinīgi novērtēta starptautiskajās "V-Label Awards" balvās, uzvarot kategorijās "Ilgtspēja" un "Īpašā patērētāju balva".

Augu valsts alternatīvas dzīvnieku produktiem ir strauji pieaugošs globālā un Latvijas tirgus segments, ko apliecina arī lielais jauno produktu skaits. Pagājušogad vien Latvijas mazumtirgotāji savā sortimentā ieviesa vairāk nekā 40 jaunus augu izcelsmes produktus. “Gada augu produkts” žūrija no tiem populārai balsošanai izvirzīja 16 finālistus atbilstoši pieejamības, novitātes un citiem kritērijiem. Aptaujā piedalījās un savu favorītu no tādiem augu valsts produktiem kā burgeri, maltā gaļa, pastēte, siers, nageti, desas, pelmeņi, jogurts, saldējums, šokolāde u.c. izvēlējās 1141 respondents. Vairāk nekā divas trešdaļas jeb 69,5% aptaujāto ikdienā uzturā lieto dzīvnieku valsts produktus, un no tiem gandrīz katrs otrais – gaļu.

Foto: Publicitātes foto

“Ar katru gadu arvien vairāk pircēju dažādu iemeslu vadīti lūkojas pēc dzīvnieku produktu alternatīvām. Gan ražotāji, gan mazumtirgotāji ir pamanījuši tirgus potenciālu un sākuši aktīvāk ieviest pircēju kāroto – gardus augu valsts produktus visdažādākajās kategorijās,” saka projekta vadītāja Lilita Kenta. “Tendences liecina, ka uzņēmumi turpinās palielināt apgriezienus, ieviešot arvien jaunus augu valsts produktus ne tikai lielākajos galvaspilsētas veikalos, bet arī mazajos veikalos un reģionos.”

Kā liecina 2021. gada augustā veiktā SKDS aptauja, gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlas samazināt savu gaļas, zivju, olu un piena patēriņu. Īpaši tas vērojams segmentā no 18 līdz 34 gadiem, kur 43% pauž vēlmi samazināt dzīvnieku produktu patēriņu. Sekojot šīm tendencēm, savas augu produktu līnijas jau piedāvā vairāki Latvijas gaļas produktu ražotāji – “Rēzeknes Gaļas kombināts”, “GPU Nākotne”, “Gaļas nams Ādaži”. Tāpat pērn šajā tirgus segmentā aktīvi iesaistījušies arī vairāki mazumtirgotāji, papildinot sortimentu ar daudziem jauniem ārzemēs un Latvijā ražotiem augu valsts produktiem.

Aptauja “Gada augu produkts” nosaka gada labākos jaunos augu valsts produktus, kas parādījušies Latvijas mazumtirdzniecības tīklu sortimentos. Šogad tā tiek rīkota jau trešo gadu, sniedzot patērētājiem iespēju izcelt savus favorītus jauno produktu vidū. Aptauja īstenota projekta “Augi & Draugi” ietvaros, un balsošana norisinājās no 12. līdz 23. aprīlim.

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu