Kādu pārtiku vislabāk sūtīt Ukrainai: produktu špikeris ziedotājiem

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Instagram/ Uzlabo/ TVNET kolāža

Daudzi zina, ka šobrīd ir ļoti nozīmīgi ziedot pārtiku Ukrainai, bet, iespējams, kāds nav īsti pārliecināts, ko tad īsti ziedot. Svarīgi ir to darīt gudri un mērķtiecīgi, lai neradītu lieku haosu. Instagram konta “Uzlabo” autore un sertificēta uztura speciāliste Viktorija Zakareviča piedāvā vērtīgu produktu špikeri, kas noderēs ziedotājiem.

Palīdzību sniegt ir gatavi ļoti daudzi - gan privātpersonas, gan uzņēmēji, tomēr galvenais – darīt to koordinēti, pašiem uz savu galvu nemesties ceļā ar pārtikas, apģērbu un citu preču kravām, jo īpaši, ja nav zināms precīzs galapunkts un saņēmējs.

Aplejamie produkti

Aplejamās zupas, biezputras, biezeņi, makaroni ir ļoti parocīgi, bet jārēķinās, ka ne visur ir pieejams siltais ūdens, tāpēc nebalsti pārtikas ziedojumus tikai uz šāda veida produktiem.

Foto: Instagram/ Uzlabo

Gatavie ēdieni, bērnu pārtika

Seko līdzi, lai tie būtu pēc iespējas kalorijām bagātāki, jo šis nav īstais brīdis diētiskām opcijām. Svarīgi ņemt vērā, uz kurieni plānots sūtījums, jo uz ierakumiem sūtīt bērnu pārtiku ir bezjēdzīgi. Piemēram Instagram konta my_first_year_too  autore vāc ziedojumus, bērnu pārtiku un preces, lai nodotu atbalsta centriem Polijā

Foto: Instagram/ Uzlabo

Biezeņi, ievārījumi, sulas, žāvēti augļi

Augļi un dārzeņi ir svarīgi cilvēka uzturā, bet svaigā veidā tie ātri bojājas, tādēļ konservi un kaltēti augļi ir labs risinājums. Nav īsti vēlami produkti stikla burkās, jo tās viegli plīst. Labāk izvēlēties produktus plastmasas iepakojumos, piemēram, ievārījumu aizvākojamā plastmasas spainītī.

Foto: Instagram/ Uzlabo

Konservi

Ja iespējams, izvēlies konservus eļļā vai mērcē, lai tie saturētu pēc iespējas vairāk kaloriju. Būtu svarīgi ņemt vērā, ka pārtikas ziedojumiem pieņem tikai marķētus produktus. Paštaisītos ievārījumus un gaļas konservus ir aizliegts vest - tie paliek šķirojamajās noliktavas telpās

Foto: Instagram/ Uzlabo

Cepumi, vafeles, brokastu pārslas

Izvēloties šos produktus, labāk izvairīties no viegli lūstošiem krekeriem un citiem trausliem izstrādājumiem, kas transportēšanas laikā deformēsies. Savukārt, piemēram, biezās vafeles un prjaņiki nezaudēs savu formu.

Foto: Instagram/ Uzlabo

Rieksti, riekstu sviests, halva, šokolāde, enerģijas batoniņi, iebiezinātais piens

Šie produkti satur daudz kaloriju, sniedz enerģiju, ir parocīgi pārvadāšanā un ir ilgi uzglabājami.

Foto: Instagram/ Uzlabo

Tēja un kafija

Izvēlies kafiju un tēju paciņās, jo tā būs vieglāk transportējama un lietojama.

Foto: Instagram/ Uzlabo

Neaizmirsti ziedot pārtiku arī četrkājainajiem draugiem Ukrainā!

Ja iespējams, graudaugus, rīsus, makaronus, miltus, konservus un citus produktus labāk sūtīt pēc iespējas lielākos iepakojumos, ar uzrakstiem, kas norāda, kāds produkts atrodas sūtījumā, lai to var tālāk sūtīt uz citām pilsētām lielām cilvēku grupām. Jāņem vērā, ka tādas mazās lietas kā atsevišķas sulas un piena paciņas vai maizes kukulīši transportējot saspiežas, turklāt mazos iepakojumus ir grūti šķirot un dalīt.

Kā ziedojamos produktus vislabāk iepakot? Kartona kastes ir ērtākas pārvadāšanai un kraušanai, jo no maisiem lietas mēdz izbirt. Turklāt maisu cītīga ietīšana plēvēs varētu kavēt procesu, ja maisā salikti dažādi produkti, ko kādā starpposmā var nākties pāršķirot.

Zemāk dažas vietas, kur vari nodot pārtiku Rīgā. Lūdzu atstāj komentārā pārtikas ziedojumu vākšanas vietas savās pilsētās, kā arī droši padalies ar vēl kādu labu produktu piemēru, kas noderētu ziedošanai.

Labdarības organizācija "Otrā elpa":

Stabu iela 35;

Bruņinieku iela 72A-31;

Brīvības gatve226;

Marijas iela 8.

Kopiena "Amoralle Level Up", Ventspils iela 50.

Kā vēl varam palīdzēt Ukrainai

Zemkopības ministrija sadarbībā ar pārtikas uzņēmumiem sniedz atbalstu Ukrainai, nodrošinot pārtikas ziedojumu vākšanu. Visiem pārtikas ražotājiem (juridiskām personām), kuri vēlas palīdzēt ar pārtikas piegādēm, Zemkopības ministrija aicina aizpildīt labdarības fonda “Viegli palīdzēt” anketu, saite: https://saite.lv/IOQ

Esam atsaucīgi un ziedojam Ukrainas armijas stiprināšanai. Izmantojam iespējas ziedot pārtiku cilvēkiem Ukrainā un sniedzam palīdzīgu roku kara bēgļiem no Ukrainas.

Naudu Latvijas iedzīvotāji var ziedot, izmantojot www.ziedot.lv

Ikviens, kurš vēlas palīdzēt Ukrainai jebkādā veidā, aicināts reģistrēties: https://www.ukraine-latvia.com/lv

Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē pieejamas saites tūrisma mītnēm, kas vēlas dot pajumti, ziedot preces, nodarbināt. Saites atrodamas: https://www.em.gov.lv/lv/palidziba-ukrainas-iedzivotajiem

Kopā mēs varam palīdzēt!

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu