Krāšņās, bet indīgās sarkanās mušmires kļuvušas par eksporta preci

FOTO: J R Price/Shutterstock.com

Daudziem sēņu lasīšana ir peļņas avots. Tiesa gan, vairums grozos liek gailenes un baravikas, lai par tām pēc tam saņemtu atlīdzību, bet šogad daudzi šīm sēnēm iet garām un grozos liek sarkanās mušmires, kas kļuvušas par ienesīgu eksporta preci.

Vairums sēņotāju krāšņās, bet indīgās mušmires savos grozos neliek, uzņem tikai kādu foto un dodas tālāk, ēdamo sēņu meklējumos. 

''ReTV'' Elejas puses mežos sastapa sēņotājus, kuri apstiprināja, ka mušmires nekad nav lasījuši. Tomēr satikts arī kāds sēņotājs, kurš mājās vedīs mušmires.

“Uzpērk gan svaigā, gan kaltētā veidā. Vairāk gan kaltētā, tad kāpēc nepiepelnīties? Principā nesaprotu to jēgu, kam tas vajadzīgs, bet, ja var nopelnīt, kāpēc gan ne,” sacīja mušmiru lasītājs Jānis.

FOTO: Dawid Bartniczak/Unsplash.com

Sēņu mednieku grupas dalībnieks Ingus dalījies arī ar savu pieredzi, stāstot, ka nejauši ieraudzījis sludinājumi. Sākumā gan domājis, ka tas kāds apmāns, bet darījums veikts gan pērn, gan šogad,un ir arī plāni nākamajam gadam - taisīt kalti un žāvēt eksportam. Ingus norāda, ka peļņa ir ļoti laba un šobrīd par šo iespēju zina vien retais.

''ReTV'' Ziņām izdevās sazināties ar mušmiru uzpircēju Pāvilu, kurš apstiprinājis, ka mušmires ir tiešām pieprasītas un tieši no Baltijas valstīm, jo šeit augošajās mušmirēs ir lielākais ķīmiskā elementa muscimola daudzums. 

Kaimiņi Lietuvā eksportē šīs indīgās sēnes uz Kanādu jau vairākus gadus. Uzpircējs skaidro, ka mušmires izmanto dažādu smērīšu gatavošanā. Latvijā gan farmakoloģijā tās neizmanto, tomēr fitoterapeits Artūrs Tereško atzīst, ka homeopātijā mušmires tiekot lietotas jau izsenis. Speciālists aicina pašrocīgi negatavot dažādus uzlējumus, jo pastāv nopietni draudi veselībai.

Uz augšu
Back