Kad Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2020.gada 11.martā izsludināja jaunā koronavīrusa pandēmiju, nedēļas laikā miljoniem cilvēku ierobežoja savu sabiedrisko dzīvi un sāka vairāk uzturēties mājās, cerot, ka ar pāris nedēļām šāda izolēta dzīvesveida pietiks, lai apturētu vīrusa izplatību. Taču pāris nedēļas izvērtās par gadu, kura laikā pandēmija skārusi teju visas cilvēka dzīves sfēras. Izņēmums nav arī ēšanas paradumi.
Valdībām ieviešot ierobežojumus cīņā ar Covid-19, piekļuve pārtikai kļuva sarežģītāka, it īpaši cilvēkiem karantīnā un pašizolācijā. Daudzviet cilvēkiem nācās ilgi gaidīt uz pārtikas sūtījumu piegādi mājās un plānot ēdienkarti ilgākam periodam, jo pandēmijas dēļ veikalu apmeklējumi kļuva retāki. Daļai cilvēku izdevies izmantot šo sarežģīto laiku, lai uzlabotu savus ēšanas paradumus, biežāk gatavot mājās un ēst veselīgāk, bet daudzi arī pieredzējuši nevēlamas svara izmaiņas, tostarp pieņemšanos svarā. Liekais svars ir arī viens no faktoriem, kas palielina risku smagi saslimt ar Covid-19, vēsta LETA+.
Pandēmija apgrūtinājusi piekļuvi pārtikai
Lielbritānijā veiktā pētījumā pagājušā gada pavasarī atklājās, ka pirmajās trīs nedēļās pēc tam, kad stājās spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības apturēšanai, vairāk nekā trīs miljoni pieaugušo jeb 6% valsts iedzīvotāju saskārās ar pārtikas trūkumu savās mājsaimniecībās, 2020. gada 11.aprīlī ziņoja labdarības organizācija „Food Foundation". Sevišķi to izjuta ģimenes, kurām nācās ievērot karantīnu, un ģimenes ar bērniem. Problēmas ar pārtikas sagādi izraisīja gan ienākumu zaudēšana pandēmijas dēļ, gan preču trūkums veikalos un brīvpusdienu zaudēšana skolās, bērniem mācoties attālināti, gan problēmas ar pārtikas piegādi. Masveidā tika slēgti arī restorāni un kafejnīcas.