Tu ne vienmēr esi patiešām izsalcis, kad tev tā šķiet. Tavi ikdienas nelāgie paradumi, nogurums un stress var veicināt biežāku vēlmi pēc ēdiena.
Stress, nogurums un citi iemesli, kāpēc bieži jūtamies izsalkuši
1. Tu vienkārši neēd pareizi vai badojies
Piemēram, tu ievēro stingru diētu, un tici, pilns šķīvis gurķu šķēļu nevar uz ilgu laiku radīt sātu. Tad arī rodas vēlme ēst visu pēc kārtas. Eksperti iesaka neaizmirst, ka ir svarīgi ēst olbaltumvielas, veselīgos taukus un šķiedrvielas, lai organisms būtu nodrošināts ar nepieciešamajām barības vielām un tu justos paēdis ilgi.
2. Stress
Problēmas darbā, grūtības attiecībās, nepieciešamība atcerēties visas mazās lietas - tas viss izraisa stresu. Organisms sāk aktīvi ražot kortizolu un grelīnu, kas liek justies izsalkušam. Tas nozīmē, ka tu steidzīgi meklēsi ātro ogļhidrātu avotu. Mēģini novērst uzmanību no šīm domām ar nelielu pastaigu, kādām pozitīvām emocijām un, iespējams, sapratīsi, ka nemaz neesi izsalcis.
3. Tu esi noguris
It kā liekas pretrunīgi, jo šķiet, kad esi noguris, negribas neko. Bet, ja padomā divreiz, kaut ko vienmēr var uzkost, slinkums ir tikai gatavot. Mūsdienu pasaulē nogurums ir ļoti izplatīta problēma, tāpat kā slikta miega kvalitāte. Tādās situācijās sāta hormons leptīns vienkārši pārstāj darboties un pat tad, kad uzēd, pēc laika gribas vēl.
4. Tu ēd steigā
Te gan var no viena grāvja iebraukt otrā. Divi varianti: vai nu steigā tu aši ko iemet mutē un skrien tālāk, pēc brīža atkal jūtoties izsalcis, vai arī nejūti to brīdi, kad pietiek ēst, un beigās esi apēdis daudz par daudz. Ir jāatrod mirklis apsēsties un kārtīgi ieturēt ēdienreizi.
5. Veselības problēmas
Ja visas vienkāršās metodes ir izmēģinātas un tu joprojām nemitīgi gribi ēst, ir jākonsultējas ar uztura speciālistu, lai noteiktu, kas tavā uzturā vai ikdienas rutīnā nav kārtībā un kā to mainīt.