Deviņas kļūdas, kas saīsina ledusskapja kalpošanas laiku

Receptes.lv
Deviņas kļūdas, kas saīsina ledusskapja kalpošanas laiku
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com

Virtuve un ledusskapis ir nedalāmas lietas. Vai zināji, ka mēdz neapzināti kaitēt savam ledusskapim, kas var ievērojami ietekmēt tā kalpošanas laiku? Saimnieko pārdomāti un, jā, lieki nevirini ledusskapja durvis!

Kādas kļūdas visvairāk kaitē ledusskapim un kā no tām izvairīties vai labot situāciju, skaidro "Postimees".

Nepārbaudi, cik blīvi aizveras durvis

Blīvējums aizsargā ledusskapi un saldētavu no silta gaisa iekļūšanas tajā no ārpuses. Ja ledusskapja temperatūra sākusi svārstīties un nesakrīt ar to, ko esi norādījis, ir vērts pievērst uzmanību tam, vai durvis kārtīgi aizveras.

Lai pārbaudītu, vai viss ir kārtībā, palīdzēs vienkāršs triks: paņem banknoti vai kādu lapiņu, ievieto to starp durvīm un ledusskapja korpusu, aizver durvis. Tad mēģini lapiņu izvilkt.

Ja lapiņa paliek savā vietā, tad viss ir kārtībā, bet ja to viegli vari paņemt vai tā noslīd jau brīdi, kad aizver durvis, skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā. Blīvējums, iespējams, ir netīrs un vienkārši jānotīra, bet, ja tas nelīdz, tad jāatjauno.

Neatbilstošas temperatūras produkti

Pārāk karstu ēdienu ievietošana ledusskapī ir slikta doma. Tas izraisa iekārtas temperatūras paaugstināšanos un var ledusskapi sabojāt pavisam. Viegli silts ēdiens - labi, karsts - noteikti ne.  

Ledusskapis netiek atkausēts

Ledusskapjos ar sistēmu "No Frost" ledus neveidojas. Ja tomēr tas ir noticis, iekārtai ir kāda tehniska problēma un to vajadzētu pārbaudīt un salabot. Pieticīgāku modeļu īpašniekiem ir periodiski jāatkausē ledusskapis un saldētava, kad tajā redzams ledus.

Noteikti nedrīkst izmantot dažādas siltuma iekārtas, lai paātrinātu procesu, - karsts gaiss var kaitēt blīvējumam. Ļauj ledum izkust bez papildu ietekmes. Šī metode ir piemērota visiem ledusskapjiem, taču pirms atkausēšanas uzmanīgi izlasi ierīces instrukciju.

Ledusskapis netiek tīrīts

Vai atceries, kad pēdējo reizi tīrīji ledusskapi? Pirmais tīrīšanas līnijā ir kondensators, kas caur izliektām caurulēm noņem siltumu. Uz kondensatora uzkrājas ne tikai putekļi, bet arī mati un mājdzīvnieku spalvas. Tas viss palēnina tā darbību, palielinās kompresora slodze, lai ledusskapis nepārkarst.

Ledusskapja aizmuguri ieteicams tīrīt divas reizes gadā, izmantojot parastu putekļu sūcēju. Ik pēc trim mēnešiem veic kārtīgu tīrīšanu ledusskapja iekšpusē. Tas novērsīs nepatīkamu smaku, pelējuma un patogēnu veidošanos. 

Lai atvieglotu savu ikdienu un novērstu dažādu pleķu un smaku veidošanos, veic iknedēļas pārtikas revīziju, atbrīvojoties no visa, kam pēdējais laiks tapt pagatavotam vai jau jādodas uz atkritumu urnu.

Nepareizas temperatūras iestatīšana

Ideālā temperatūra, kas saglabās gan pārtiku svaigu, gan ir piemērotākā ledusskapja labai funkcionēšanai, ir +1...+5 °C. 

Saldētavai -18 °C temperatūra. Tā ir izcila, lai ēdiens pietiekami ātri sasaltu, neļaujot rasties baktērijām, uzturēs saldētavu labā darba režīmā, un to nevajadzēs bieži atkausēt. 

Kas notiek, ja temperatūra ilgstoši ir pārāk zema? Ledusskapis strādā ar pastiprinātu jaudu, palielinās pārkaršanas risks un samazinās kopējais ierīces lietošanas laiks.

Aizmirstam ūdens filtrus

Daudzos mūsdienu ledusskapjos ir ūdens apgādes sistēma, kas nodrošina ledus veidošanu.  Ūdens filtrs jāmaina vienu vai divas reizes gadā. Pretējā gadījumā uz filtra sienām un caurulēm nosēdīsies piemaisījumi, kas sarežģīs ūdens padevi - ar laiku būs jāaizmirst par ledu.

Pārpildīts ledusskapis

Ja ledusskapja plauktos nav vietas, kur ābolam nokrist, ir vērts izvērtēt nākamo gājienu uz veikalu. Pārtikas pārpilnība ledusskapī apgrūtina gaisa cirkulāciju, pārtika atdziest lēnāk un produkti var arī sākt ātrāk bojāties, jo netiek uzglabāti vajadzīgajā temperatūrā.

Pārtika var bloķēt ventilatora atveres. Tas samazinās dzesēšanas jaudu, un elektrības rēķins var ievērojami palielināties, jo ierīcei būs jādarbojas ar pilnu jaudu.

Pārāk ilgi atvērtas durvis

Ir taču tā, ka reizēm kārojas ko gardu, bet tu nezini ko. Tu atver ledusskapja durvis un ilgi pēti plauktus, meklējot kādu gardumu. Nedari tā.

Liels procents ledusskapja enerģijas tiek patērēts tad, kad tiek virinātas durvis, jo līdz ar to atvēršanu tajā ieplūst siltais gaiss un ledusskapim jāpalielina jauda, lai atkal nodrošinātu vajadzīgo temperatūru. Vēl mīnuss - var rasties kondensāts, kas paātrina atsevišķu produktu sabojāšanos.

Ledusskapim nav atrasta īstā vieta

Ledusskapja novietošana blakus plītij vai mikroviļņu krāsnij šķiet laba ideja. Bet tas kaitīgi ietekmēs ierīci. No plīts un mikroviļņu krāsns izstaro siltums, tāpēc ledusskapja sānu siena sakarst, un tam būs jādarbojas ar maksimālo jaudu. Starp karstuma un aukstuma ierīci ieteicams atstāt 1 līdz 3 m attālumu. Ja iespējams, ledusskapi nevajadzētu arī novietot tiešos saules staros. 

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu