Šodienas redaktors:
Madara Stankeviča
Iesūti ziņu!

5 produkti, kas veicina tavu nogurumu

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: pexels.com

Ja tev bieži vien uznāk nogurums dienas vidū un parādās vēlme nosnausties, pie vainas var būt miega trūkums, bet var būt arī nepareizi sabalansēta ēdienkarte un atsevišķi produkti, kas patērē enerģiju. Sastādīts saraksts ar 6 produktiem, kas negatīvi ietekmē pašsajūtu un veicina ātru nogurumu.

Baltmaize

Ja uzskatīji, ka baltmaize tikai slikti ietekmē tikai tavu figūru, tad mums ir sliktas ziņas. Baltmaize uz organismu iedarbojas tāpat kā visi kaitīgie ogļhidrāti - liek pastiprināti darboties aizkuņģa dziedzerim un stimulē ātru atbrīvošanos no insulīna. Šos procesu ķermenī mēs izjūtam kā tonusa samazināšanos, nogurumu, un papildus arī apetītes palielināšanos. Svarīgi tas, ka baltmaizei ir zema uzturvērtība, tādēļ tās nepiesātina uz ilgu laiku.

Atceries, ka baltmaize ir ne tikai maizes kukulītis vai bulciņas, bet arī grauzdiņi, veikalā nopērkamās maizītes, protams, arī picas. Ja vēlies saglabāt augtas darba spējas, pusdienām izvēlies citus ēdienu, piemēram, ja nav laika kārtīgai maltītei, ēd veselīgās uzkodas - riekstus, ķirbja sēklas, proteīna kokteiļus.

Raksta foto
Foto: Pexels.com

Saldumi

Ja tavas brokastis sastāv no saldiem ēdieniem, nebrīnies, ka pusdienlaikā jau jūties noguris. Brokastu pārslas, jogurti, smalkmaizītes ir tipiski brokastu produkti, kas satur milzīgus cukura daudzumu. Lai paaugstināto cukura līmeni asinīs samazinātu, jāpatērē vairāk insulīna, un tas, kā iepriekš tika minēts, patērē papildus enerģiju un rada palielina apetīti.

Tas nav aicinājums atteikties no garšīgām brokastīm, tikai iesakām izvēlēties ēst putras un brokastu pārslas, kas nesatur cukuru. Ja kārojas saldākus, izvēlies dabīgos cukura aizstājējus.

Raksta foto
Foto: Pexels.com

Kafija

Tu jautāsi: "Kā var būt mundrs rīts bez kafijas?" Jā, kofeīnam nonākot asinīs, izstrādājas adrenalīns un kortizols un mēs kļūstam enerģiskāki. Tikai tonusā ķermenis pēc tasīstes espresso ir neilgu laiku. Svarīgi arī tas, ka kofeīns izraisa atkarību: pēc vairākām nedēļām organisms pārstāj reaģēt uz ierasto tasīti kafijas un ir nepieciešamāki lielāki apjomi šī dzēriena, lai iegūtu vēlamo mundrumu. 

Iesakām būt uzmanīgiem un pie katras iespējas kafijas vietā izvēlēties zaļo tēju, svaigi spiestas sulas vai ingvera dzērienu ar citronu - arī šie dzērieni palīdzēs tev pamosties un ķermenim justies mundram.

Raksta foto
Foto: Pexels.com

"Smagā" jeb sarkana gaļa

Pārejam no brokastīm pie pusdienām. Pārliecinātajiem gaļas ēdajiem, kuri pieraduši baudīt sarkano gaļu, vajadzētu paturēt prātā, ka šī produkta pārstrādāšana prasa lielus enerģisas resursus gremošanas sistēmai un tas, protams, tiešā veidā ietekmē cilvēka produktivitāti. Turklāt, gaļas izstrādājumi tev vairāk kaitēs nekā ļaus sajust sātu. Desās, cīsiņos un žāvētās gaļās, kā likums, ir maz vērtīgo uzturvielu, bet daudz "nepiederošo" ogļhidrātu, kuru lietošana uzturā paaugstina noguruma sajūtu un nesniedz ilgstošu sāta sajūtu.

Iesakām pusdienas ar gaļu atlikt uz nedēļas nogalēm vai baudīt nelielas porcijas liesas gaļas, kura ir minimāli apstrādāta (piemēram, tvaicēta).

Raksta foto
Foto: Pexels.com

Kūpinājumi un sālīti produkti

Jebkurš produkts, kas tiek apstrādats, lai to būtu iespējams ilgāk uzglabāt ir ar spēcīgāku garšu, gandrīz vispār nesatur vērtīgas uzturvielas un nedod ķermenim nepieciešamo enerģiju. 

Pat pats sātīgākais ātro ēstuvju ēdiens virknes iemeslu dēļ nav derīgs augstvērtīgām pusdienām: tā ir taukaina, ļoti trekna un "smaga" maltīte, pēc kuras notiesāšanas būtu ieteicama atpūta. To pašu var teikt par jebkuru kūpinātu un sālītu uzkodu.  

Centies izvairīties no "fast food", gatavo pats sev pusdienas vai izvēlies veselīgas uzkodas darba vietā, lai nekaitētu figūrai un saglabātu mundru garu visas dienas garumā.

Raksta foto
Foto: Pexels.com

Avots: Kitchenmag.ru

Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu