Vistu akniņas - ne tikai gardas, bet arī vērtīgas

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: receptes.lv

Garšīgi un maigi ēdieni no vistu aknām neprasa daudz laika un milzīgas pūles to pagatavošanai, bet augsta kulinārā vērtība ļauj pieskaitīt šī raksta varoni pie pirmās kategorijas subproduktiem. Neapspriežam arī diētisko vērtību. Šīs produkts satur daudz vērtīgu B grupas vitamīnu, īpaši vitamīnu B12, selēnu, folija skābi un retinolu. Vēl vistu aknas ir bagātas ar dzelzi, kas piedalās hemoglobīna izveidē – tas nozīmē, ka ēdieni no vistu aknām ne tikai palīdz uzlabot sirds un asinsvadu sistēmu, bet arī burtiski palīdz piegādāt skābekli katrai šūnai mūsu organismā. Bet, protams, pirmām kārtām vistu aknas mums garšo dēļ to maigās, sulīgās un izsmalcinātās garšas un aromāta.

Šoreiz atklāsim jums pāris noslēpumus un pastāstīsim par knifiņiem, kas jāzina, lai pat nepieredzējušas saimnieces varētu pagatavot vistu aknas izcili.

Ceptas vistu akniņas ar sīpoliem

Foto: Receptes.lv

1. No tā, kā Tu pieej pie aknu izvēles, pa lielam arī būs atkarīgs gatavais rezultāts. Pirms nopirkt aknas, uzmanīgi aplūko tās un pasmaržo. Labām vistu aknām jābūt tumši brūnām ar bordo toni. Nekādā gadījumā nepērc aknas, ja uz tām ir zaļgani pleķi. Šādi pleķi paliek uz aknām, ja izņemot tās ir plīsis žultspūslis. Pārāk gaišs dzeltenīgs tonis liecina par to, ka aknas ir pārsaldētas un garšīgs ēdiens no tādām aknām nekad nesanāks. Ja Tu pērc atdzesētas vistu aknas, obligāti paosti tās – svaigām aknām ir patīkama, nedaudz saldena smarža. Jebkuras citas smaržas vai amonjaka smarža liecina par ne pirmā svaiguma produktu un nepareizu glabāšanu. Lieki piebilst, ka no šāda pirkuma labāk atturēties.

Vistu aknu pastēte

Foto: Receptes.lv

2. Ja Tu pērc saldētas aknas, pievērs uzmanību ledus daudzumam un produkta ārējam izskatam. Pārāk gaiša krāsa liecina par to, ka aknas ir vairākas reizes atkausētas un sasaldētas vēlreiz. Par to pašu liecina pārāk biezs ledus slānis. Uzmanīgi aplūko iepakojumu pirms iegādes. Pārliecinies, ka visi aknu gabaliņi ir vienmērīgi noklāti ar plānu ledus kārtu. Ja kāda daļa aknu nav noklāta ar ledu un tā rezultātā sākusi apžūt, nepērc šādas aknas. Visdrīzāk, šādas aknas nav pareizi uzglabātas un var ne tikai sabojāt ēdienreizi, bet arī sagādāt zināmas problēmas Tavai veselībai.

Vistu akniņu salāti ar olīvām

Foto: Receptes.lv


3. Aknas vienmēr atkausē apakšējā ledusskapja nodalījumā, kur temperatūra nepārsniedz +5⁰. Tāds lēns atkausēšanas veids ļauj saglabāt uzturvērtību un garšas īpatnības. Atkausētas aknas kārtīgi noskalo zem tekoša auksta ūdens un attīri tās no plēvītēm. Ja neesi pārliecināts par aknu kvalitāti, tad iemērc tās uz 12 stundām aukstā ūdenī, pievienojot mazliet pienu. Šis paņēmiens ļaus izvairīties no sīvās garšas un aknas nebūs pārāk sausas.

Autors: Bonappetit.lv

 

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu