22. maijs - Diena par veselīgu svaru

22. maijs - Diena par veselīgu svaru

 Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, Eiropas valstīs no 30 līdz pat 80 % cilvēku cieš no aptaukošanās, un tā ir par iemeslu vairāk nekā 1 miljonam nāves gadījumu ik gadu. Liekais svars ir par iemeslu, piemēram, diabētam un sirds un asinsvadu saslimšanām, kas savukārt rada priekšlaicīgas nāves draudus, ko citādi ir iespējams novērst, vienkārši samazinot lieko svaru.   Sestdien, 22. maijā visā Eiropā atzīmēs pirmo Dienu par veselīgu svaru. Latvijā šo dienu atbalsta Diētas Ārstu asociācija, Farmaceitu asociācija, Figūras Draugi, un daudzas citas organizācijas, kuru rūpes ir par veselīga svara saglabāšanu un aptaukošanās novēršanu sabiedrībā.  

 1 miljons parakstu

2010. gada Eiropas dienas mērķis ir savākt vienu miljonu parakstu zem petīcijas Eiropas Komisijai, kas vērstu uzmanību uz šīs problēmas steidzīgu un neatliekamu risinājumu.

Dr. Deivids Haslams (David Haslam), EOD darba grupas vadītājs un Nacionālā Aptaukošanās foruma vadītājs: “Liekā svara novēršanas stratēģijas nacionālā un starptautiskā līmenī ir nepieciešamas, lai izvairītos no aptaukošanās epidēmijas nākotnē, taču šī brīža prioritāte ir nekavējoša aptaukošanās samazināšana, lai novērstu diabēta, sirdsslimību, vēža epidēmijas un priekšlaicīgu nāves gadījumu draudus.”

Eiropas Dienas par veselīgu svaru organizatori aicina piedalīties ikvienu, parakstoties zem iesniedzamās petīcijas, kas publicēta www.obesityday.eu. Aizpildot anketu, katrs var sniegt savu ieguldījumu kopējā Eiropas balsu korī.

 

Mīnus 5-10 veselīgai dzīvei

Eiropas dienas kampaņas moto ir “5 līdz 10 veselīgai dzīvei Eiropā”. 5-10% svara zaudējums aptaukošanās pacientiem samazina diabēta risku par 58% un sirds un asinsvadu slimību draudus par 48% vīriešu vidū un 40% sieviešu vidū. Zaudējot tikai 5-10 procentus liekā svara, ikviens cilvēks var dot nenovērtējamu ieguldījumu ne tikai valsts veselības aizsardzības budžetā, ietaupot ārstēšanai nepieciešamos līdzekļus, bet arī pats savas veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Žans Pols Alsonsius, Beļģijas Aptaukošanās pacientu asociācijas prezidents: “Lai sasniegtu un noturētu veselīgu svaru, cilvēkiem ar aptaukošanos patiesi nepieciešams atbalsts no visiem medicīnas darbiniekiem, tai skaitā ārstiem, farmaceitiem, diētas speciālistiem un psihologiem. Eiropas valstu vadītājiem un politiķiem jāpieliek daudz lielākas pūles, lai izveidotu multidisciplināru pieeju aptaukošanās ārstēšanai.”[i]Wilson, 1999

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi