PVD liek no tirdzniecības izņemt bīstamu kakao pulvera "Belbake" partiju

Papildināts
TVNET/LETA
Foto: seelensturm, CC BY-SA 2.0

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis tirdzniecību un izplatīšanu Vācijā ražotam kakao pulverim ar samazinātu tauku saturu "Belbake" pārsniegta ohratoksīna normas dēļ, liecina PVD publiskotā informācija.

Noņemot paraugus laboratoriskai pārbaudei veikalu tīklā "Lidl", PVD konstatēja, ka pārtikas produkts satur 4,89 mikrogramus ohratoksīna uz kilogramu ar iespējamu nobīdi par 0,89 mikrogramiem, bet pieļaujamā norma ir trīs mikrogrami ohratoksīna uz kilogramu.

Tirdzniecība un produkta izplatīšana apturēta 5760 kakao pulvera "Belbake" iepakojumiem ar partijas numuru "L401183W0", 200 gramu svarā un ieteicamo izlietošanas termiņu 2025.gada jūlijā.

PVD pārstāvji skaidro, ka ohratoksīns ir ķīmiska, toksiska viela, kas var būtiski ietekmēt patērētāju veselību. Tas ir dabā sastopams pārtikas izraisīts mikotoksīns, kas atrodams dažādos lauksaimniecības produktos, tostarp graudos, žāvētos augļos, vīnā un kafijā.

Par konstatēto PVD ievietojis informatīvo paziņojumu Eiropas komisijas (EK) Ātrās brīdināšanas sistēmā.

Savukārt “Lidl Latvija”  pārstāvis Ingars Rudzītis portālam TVNET norādīja, ka šis kakao pulveris ir nosūtīts uz pārbaudi vairākās laboratorijās. "Esam saziņā ar šī produkta ražotāju un izmeklējam konkrēto gadījumu. Tāpat esam paņēmuši papildu paraugus no dažādām produkta partijām un tie ir nosūtīti pārbaudēm uz vairākām laboratorijām," tā Rudzītis.

Jau ziņots, ka PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti