Pārtikas produktu saraksts, kurus varēs ziedot pēc derīguma termiņa beigām, kļuvis plašāks

LETA
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Pārtikas paka labdarībai. Ilustratīvs attēls
Pārtikas paka labdarībai. Ilustratīvs attēls Foto: Ground Picture/Shutterstock.com

28. martā valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinātos grozījumus pārtikas produkta saraksta papildināšanai un izplatīšanas laika norādīšanai, kādā drīkst izplatīt produktus ar norādi "Ieteicams līdz" pēc minimālā derīguma termiņa iztecēšanas, ziņo aģentūra LETA.

Pārtikas produktu grupu sarakstam, ko drīkst ziedot noteiktu laika posmu pēc derīguma termiņa beigām, ir pievienota šokolāde, iebiezinātā piena produkti, siers, majonēze, ultraaugstā temperatūrā apstrādāti (UHT) piena produkti, skābēti, marinēti, termiski apstrādāti dārzeņi, augu eļļa, miltu izstrādājumi, bezalkoholiskie dzērieni un citi.

Ministrijā skaidro, ka šos produktus drīkst ziedot tieši galapatērētājiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādēm, reliģiskajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem, kas nodarbojas ar labdarību, kā arī pašvaldību sociālajiem dienestiem.

Pārtiku ziedot un saņemt ir tiesīgs tikai Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) reģistrēts ziedotājs vai sociālo pakalpojumu sniedzējs un saņēmējs.

Kā norāda ZM, grozījumi veikti, atsaucoties uz pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu ierosinājumiem, lai veicinātu pārtikas pārpalikumu pārdali un mazinātu pārtikas nonākšanu atkritumos.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu