Video ⟩ Rumānijā iemūžinātais depozītsistēmas apkrāpšanas triks Latvijā neizdotos, skaidro operators

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Depozīta iepakojumu automātiskā depozīta punkta taromāts.
Depozīta iepakojumu automātiskā depozīta punkta taromāts. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV) savā “Twitter” kontā ievietojis video, kas, visticamāk, filmēts Rumānijā, – redzams, ka taras automātus apkrāpj, nodoto pudeli raujot ārā aiz aukliņas.

“Gadījumā, ja kāds ieraudzīja šo klipu un apsver iespēju to pamēģināt mūsu veikalos, nedariet tā! Nezinu, kā uz to skatās Rumānijā, bet saskaņā ar mūsu Krimināllikumu tā ir krāpšana nelielā apmērā, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība," norāda Judins.

Latvijā gan šādas darbības neizdotos,  TV3 ziņām uzsver “Depozīta iepakojuma operators”, piebilstot, ka bez incidentiem gan neiztikt: “Latvijā taromāti ir aprīkoti ar funkciju, kas šādas darbības nepieļauj. Jāsaka, atsevišķi gadījumi, kad cilvēki cenšas nodot imitētus iepakojumus, ir fiksēti, bet jāņem vērā, ka šāda iepakojuma sagatavošanas izmaksas pārsniedz iegūtās naudas izmaksu, un jāsaka tirgotājiem paldies – novērošanas kamerās ātri fiksē un personas atrod. Ir bijuši gadījumi, kad nonāk mūsu un policijas redzeslokā. (TV3: Ir kādi, kas to darījuši masveidā?) Ko uzskatām par masveidā?. Ir bijuši, kas nodevuši 20 šādus iepakojumus, bet, kā minēju, visas vietas aprīkotas ar videonovērošanu.”

Policijā skaidro, ka nav informācijas par gadījumiem, kad būtu sākta lietvedība saistībā ar krāpšanos, izmantojot taromātus.

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu