Vienmēr svaigi lociņi uz palodzes: divas metodes - augsnē un ūdenī

Receptes.lv
Vienmēr svaigi lociņi uz palodzes: divas metodes - augsnē un ūdenī
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Sīpoli un lociņi
Sīpoli un lociņi Foto: A. Aleksandravicius/shutterstock.com

Lociņu sezona vēl īsti nav sākusies, un par 100 gramiem šo gardumu jāšķiras no aptuveni viena eiro. Bet var taču audzēt pats. Un tas ir viegli, ļoti, ļoti viegli!

Pie zupām, salātos, ar biezpienu, uz maizītēm un vēl virknē visdažādāko ēdienu lociņi iederas un papildina ēdienu ar patīkamu, pavasarīgu svaigumu.

Ar nelielu ieguldījumu, svaigi lodziņi uz tavas palodzes var būt pieejami bez pārtraukuma. To audzēšanai mājas apstākļos ir divas metodes - ūdeni un augsnē.

Kā izaudzēt lociņus ūdenī

Šī metode daudziem varētu būt ērtāka un prasīt mazākus līdzekļus, jo ūdens ir katrās mājās un droši atradīsies arī kāda neliela glāzīte vai burciņa, atliks tad tikai sarūpēt sīpolus.

Labāk ir ņemt jau sadīgušus sīpolus. Dārzenis nedrīkst pilnībā atrasties ūdenī, pretējā gadījumā tas sapūs.

Jāatceras, ka ūdens trauciņā regulāri jāpapildina un periodiski pilnībā jāmaina. Kad ūdens burkā paliek duļķains vai iekrāsojas brūns, ir laiks mainīt.

Ir vēl kāda nianse - jāizmanto nostādināts ūdens istabas temperatūrā.

Kā izaudzēt lociņus, stādot sīpolus augsnē

Zaļos lociņus ir ļoti ērti audzēt zemē uz palodzes. Turklāt, augot lociņiem, paši sīpoli izžūst un zemē paliek nedaudz vairāk vietas.

Nav nepieciešams izvēlēties speciālu augsni, var iegādāties arī maciņam draudzīgāko. Toties svarīgi ir izvēlēties atbilstošu trauku, kurā stādīt. Tā var būt plastmasas kastīte, kurā mēdz pārdot ogas, puķupods, bet galvenais, lai apakšā ir caurumiņi, pa kuriem izplūst liekajam ūdenim, kā arī apakšā jānovieto trauks, kurā tam notecēt, lai nav šmuce pa visu palodzi. Kā arī traukam jābūt pietiekami lielam, lai pietiktu vietas saknēm.

Augsnei jābūt pietiekami irdenai. Apakšā vēlams ierīkot drenāžas slāni, lai liekajam ūdenim vieglāk aizplūst, un zeme nedrīkst nosegt vairāk kā 2/3 sīpola.

Foto: Bonsales/Shutterstock.com

Lai lociņi ātrāk sāktu augt, tā puse, kurā nav saknīte, jānogriež, un var kādu brīdi pamērcēt siltā ūdenī. Pārāk ilgi gan nav jātur, lai nesāktu pūt.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu