Neticams atradums - gigantiska baravika, kas sver teju 5 kilogramus

Receptes.lv
Neticams atradums - gigantiska baravika, kas sver teju 5 kilogramus
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Glenkar/Shutterstock

Kādam vīrietim izdevies atrast teju piecus kilogramus “svarīgu” baraviku, 14. novembrī vēstīja vairāki Francijas mediji.

Gigantisko sēni 13. novembrī kāda ozola pakājē pamanījis 25 gadus vecais Žirondas departamenta Sallē iedzīvotājs Kventins Ševero (Quentin Chevereau), kurš ar suni bija devies pastaigā pa mežu Eiras ielejā (Val de l’Eyre).

"Kad pārnācām mājās un parādīju baraviku saviem vecākiem, atverot durvis, viņi uz brīdi zaudēja valodu. Viņi ir sēņotāji ar stāžu, bet ko līdzīgu vēl nekad nebija redzējuši, gluži tāpat kā es," žirondietis stāsta Actu.fr. Vairāki vīrieša draugi, kuriem viņš nosūtījis milzu baravikas fotogrāfiju, iesākumā neesot ticējuši viņa veiksmei, domājot, ka Kventins viņus grib izāzēt, izmantojot fotošopu.

Viņš arī ziņo, ka kopumā ozola pakājē atradis veselas 14 baravikas. Visa veiksmīgā guvuma kopējais svars bija 18 kilogrami.

Mājās nosverot lielāko sēni, sēņotājs secinājis, ka tā ir 4,7 kilogramus smaga un apkārtmērā sasniedz apaļu pusmetru. Par spīti iespaidīgajam izmēram, baravika bijusi stingra un bez kāpuriem.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu