Aicina dārzeņu ražas atlikumus nodot medniekiem

LETA
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 1
Stirnas.
Stirnas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Mednieku asociācija aicina dārzkopjus un privātos dārzeņu audzētājus dārzeņu ražas atlikumus nevis izmest mežā pašu brīvi izvēlētā vietā, bet gan sazināties ar vietējiem vai sev pazīstamiem medniekiem un piedāvāt šos ražas atlikumus viņiem, liecina asociācijas publicētā informācija.

Biedrībā norāda, ka, patvaļīgi izmetot ražas atlikumus mežā, meža dzīvniekiem tiek radīts vairāk problēmu nekā labuma, vēsta "Leta".

Vienlaicīgi izliekot lielu sulīgās barības barības daudzumu, tiek piesaistīti dzīvnieki. Turklāt, ja barība izlikta tuvu jaunaudzei, lai sabalansētu barību, dzīvnieki grauž jauno koku atvases, tā nodarot postījumus jaunaudzei.

Tāpat dzīvnieki pierod, ka konkrētajā vietā ir lielāks barības daudzums, kura ziemā tur nebūs.

Biedrībā norāda, ka mednieki izaudzētās ražas atlikumus nogādās piebarošanas vietās pakāpeniski, kā arī barību izvietos noteiktās devās, saskaņā ar noteikumiem, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību.

Tāpat mednieki uzrauga, lai piebarošanas vietās, kas ierīkotas tā, lai netraucētu mežkopību, barība būtu visu ziemu un tā tiktu papildināta ar mikroelementiem.

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 1

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu