Mēs šobrīd savus nēģus želejā tirgojam par 35 eiro kilogramā, bet iegādāties par šādu cenu tos var tikai pie mums Carnikavā - izbraukuma tirdzniecības vietā cena var atšķirties.” Par 35 eur/kg Carnikavas nēģus tirgo arī Ingas Prauliņas daudznozaru individuālais uzņēmums "Gundegas IP". Savukārt Salacgrīvas nēģus SIA "Kurzeme GB" piedāvā iegādāties par 40 eiro kilogramā.
Miglāne norāda, ka arī svaigi nozvejotiem nēģiem cena šogad ir rekordaugsta – 25 eiro par kilogramu. Vaicāta par to, kad nēģu cena varētu kļūt pircējiem draudzīgāka, SIA “Zibs” pārstāve prognozē, ka, gluži tāpat kā iepriekšējos gados, cena kritīsies tikai tad, kad palielināsies nozvejoto nēģu daudzums, savukārt tas ir atkarīgs no laika apstākļiem, no ūdens daudzuma Gaujā un citiem faktoriem. “Tādu konkrētu datumu, mēnesi pateikt grūti, bet
ap novembri cenai ir jābūt krietni zemākai – pagājušogad bija ap 20 eiro kilogramā. Oktobris un novembris ir arī labākie nēģu mēneši, jo tad tie ir vistreknākie.”
SIA "Gaujas nēģis" pārstāvis skaidro, ka nēģu cenu ietekmē arī zvejai nelabvēlīgie laikapstākļi, jo, izrādās, karstumā nav ko cerēt uz lieliem lomiem:
"Kad atdzisīs ūdens, tad nēģi sāk nākt, bet pagaidām ir galīgi švaki."
Arī vairāki aptaujātie Carnikavas nēģu cepēji norāda, ka nēģu šobrīd ir pārāk maz, tādēļ plāno atklāt tirdzniecību tikai septembrī, kad, cerams, lomi būs lielāki.
Karstums var ietekmēt arī jau gatavā produkta kvalitāti, tādēļ, ja pircējam radušās aizdomas par nēģu svaigumu, Miglāne iesaka nekautrējoties lūgt pārdevējam iespēju tos paostīt: “Šobrīd piedzīvojam karstuma vilni, un, kā zināms, nēģi ir produkts, kas, uzglabājot nepiemērotā temperatūrā, ātri bojājas.
Lai varētu ar aci pamanīt, ka nēģi nav pirmā svaiguma, tiem ir jābūt ļoti veciem, jo pirmā bojājās želeja. Pirmā pazīme ir aromāts, tādēļ, ja pircējam ir šaubas, vai nēģi ir svaigi, labāk uzticēties savam degunam.”