Reņģēdāju festivāls Salacgrīvā jau šajā nedēļas nogalē

FOTO: Facebook.com/rengedajupavargramata2021

Zivtiņu cienītāji sarosās un laicīgi plāno brīvdienas: jau 21. maijā Salacgrīvā atkal notiks Reņģēdāju festivāls!

Kas to būtu domājis, ka šopavasar jālieto sauklis "Atgriešanās!" Tomēr tas ir noticis, un 21.maijā desmitos no rīta Salacas labajā krastā piestās kuivižnieka Jāņa Krūmiņa vadītā laiva, pilna ar reņģēm, kas neapšaubāmi būs festivāla "nagla".

Skanot pūtēju orķestra "Enkurs" mundrajām skaņām, festivāla idejas autors un saturiskā satvara veidotājs Dzintris Kolāts un pasākuma vadītājs Lauris Dzelzītis, dos startu Pavāru mačiem, jo ir taču jāizmēģina receptes no jaunās "Reņģēdāju pavārgrāmatas", kas nu jau kļuvusi par neatņemamu viedo saimnieču rokasgrāmatu. Tas ir kā šahā, kur savu prasmi, visus apspēlējot, atkal rādīs pasaules slavu ieguvusī Dana Reizniece-Ozola, piespēlējot šefpavāram Mārim Jansonam, folkloras kopai "Cielava" un "Cielavas spēlmaņiem".

Lembužu alus brūvētāji no būs noraudzējuši gana stipru Reņģēdāju alu, līdz trijos pēcpusdienā ar lomu krastā brauks kuivižnieka Andra Skujas laiva. Līdz tam vēl jāpaspēj uzrāpties umurkumurā, vilkt virvi un cilāt svaru bumbas. Kā pēcpusdienas deserts paredzēts dziesminieka Ērika Loka priekšnesums un mundrās Rēzeknes kapelas "Rikši" deju koncerts. Protams, mazajiem būs tradicionālais "Rakaru murdiņš", sievām pa gardumam, bet vīriem pa ugunīgai dzirkstij plašajā mājražotāju tirdziņā.

Notikumu atbalsta un finansē Limbažu novada pašvaldība, kā arī vietējie uzņēmēji.

Uz augšu
Back