Uz ko ir spējīga vecā, labā ķiploku spiede?

FOTO: ffolas/Shutterstock.com

Vai tavā virtuves piederumu plauktā ir ķiploku spiede no mammas vai pat vecmāmiņas? Ja tā, tad pastāv iespēja, ka tu nezini visas tās piedāvātās funkcijas. Ja tava ķiploku spiede izskatās kā attēlā, tev šis ir jāzina!

Parasta ķiploku spiede ir sastopama gandrīz katrā virtuvē. Daudziem šī vienkāršā ierīce ir palikusi no padomju laikiem un joprojām lieliski kalpo. Bet mēs to izmantojam tikai ķiploku sasmalcināšanai. Bet šim virtuves rīkam ir arī citas noderīgas funkcijas, kas var atvieglot saimniekošanu.

Vai zināji, ka nav obligāti attīrīt ķiploku no miziņas, lai saspiestu? Garšauga vajadzīgā daļa izspiedīsies, bet miziņa paliks spiedes iekšpusē.

FOTO: ffolas/Shutterstock.com
FOTO: ffolas/Shutterstock.com

Mēs visi esam redzējuši zobiņus ķiploku spiedes rokturu iekšpusē. Domāji tas tāds dekora elements? Daļa saimnieču zina, kādam būs jaunums - tas ir izcils palīgs riekstu atbrīvošanai no to cietās čaumalas. Grūtāk ies vienīgi ar valriekstiem.

FOTO: ffolas/Shutterstock.com

Vēl viena šī virtuves rīka funkcija, par kuru daudzi arī nezina, ir ķiršu atbrīvošana no kauliņiem. Uz viena no ķiploku preses rokturiem ir padziļinājums, bet otrā - tapa. Ogu ievieto caurumiņā un tad saspiež abus rokturus. Spicākā pusīte izstums kauliņu ārā. Process tiek paātrināts vairākas reizes - iedomājies, cik vērtīgi laikā, kad ir ogu laiks un gribas ievārījumu bez kauliņiem?

Ņem vērā, ka ķiploku spiedes visas nav vienādas - kāda ir paredzēta tikai un vienīgi ķiplokiem, citā nebūs ķiršu kauliņu atbrīvošanas elementa, kādā riekstu, bet, ja tava ir daudzfunkcionāla, izmanto visas iespējas, ko tā sniedz. 

Uz augšu
Back