“Mājas kafejnīcu dienas”: kur Alūksnes novadā izbaudīt malēniešu gardumus?

Ieplāno 28. augustu Ziemeļvidzemē
Receptes.lv
“Mājas kafejnīcu dienas”: kur Alūksnes novadā izbaudīt malēniešu gardumus?
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments
Foto: Publicitātes foto

Kāpēc brīvdienās doties uz Ziemeļvidzemi? Jo 28.augustā "Mājas kafejnīcu dienās" aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” apmeklētājus gaidīs deviņās vietās Alūksnes novadā, aicinot baudīt Vaidavas pērles un kārdinošus malēniešu lauku labumus.

Kopumā garšas kārpiņas palutināt aicina deviņas mājas kafejnīcas, kurās uzņēmīgi ļaudis pagalmos, dārzos un apvidum īpašās vietās galdā cels ģimenes un draugu lokā iecienītas maltītes. Īsts malēniešu smeķis ziemeriešu gaumē,

kalnu slēpotāju iecienītā zupa, liellopu gaļas steiks un kreptīgas zemnieku pusdienas, muižkundzes ceptas un medus salduma iedvesmotas kūkas, pavisam īpaši saldie: “Balto palagu stāsts” un “Čukstu gardais”,

kā arī varēs baudīt daudzus citus gardumus.

Pasākuma daudzveidībai maltīte tiks bagātināta ar muzikāliem pārsteigumiem, daudzveidīgām spēlēm un izzinošām ekskursijām. Lai ikviens apmeklējums būtu īpašs un drošs, kafejnīcu apmeklējums obligāti jāpiesaka. Tāpat jāņem vērā, ka norēķini būs tikai ar skaidru naudu. Arī laikapstākļi ir mainīgi, tāpēc aicinām labai atmosfērai un noskaņai sagatavoties tiem laikus.

“Paralēli gardas maltītes baudīšanai

aicinām iepazīt arī apvidus skaistākās vietas un izbaudīt skatu ainavas no lielpauguriem – Drusku kalna, Māriņkalna, Opekalna, bet, ja ir vēlme redzēt apvidus kultūrainavu vēl plašāk, jāuzkāpj Dzērves kalna un Dēliņkalna skatu torņos.

Pastaigu cienītāji var atklāt Peļļu – Kornetu gravas ezeru virkni kādā no dabas takām vai izstaigāt 1 kilometru garo Ziemeru ozolu aleju, bet velobraucējiem pieejami garāki un īsāki velomaršruti apvidus iepazīšanai. Vietējo radošumu izzināt varēs, iegriežoties vietējo amatnieku darbnīcās vai apmeklējot apkārtnē esošos muzejus. Rūpējoties par aizsargājamās teritorijas saglabāšanu, dabā ejot, ievēro principu: ko atnesi, to aiznes!” iesaka Alūksnes Tūrisma un informācijas centra vadītāja Iveta Veļķere.

Pasākumu sadarbībā ar vietējiem ļaudīm organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, bet iniciatīvas koordinators Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” ir Alūksnes Tūrisma informācijas centrs.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu