Pudele vai skārdene: kurā iepakojumā miestiņš ilgāk svaigs?

Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 3
Foto: taveesak srisomthavil/Shutterstock.com?

Jāņos alus, visticamāk, tiks celts uz daudziem svētku galdiem. Bet, kādam šī dzēriena iepakojumam dot priekšroku, lai alus pēc iespējas ilgāk būtu svaigs un garšīgs?

Cilvēku vidū pastāv daudz un dažādi minējumi, kas tad ir labāks un kvalitatīvāks iepakojums. “Pats galvenais - cilvēkiem jāsaprot, ka

alus lielākais ienaidnieks, kad tas ir gatavs, kad alus ir uzbrūvēts, ir gaisma, saules stari, un otrs ienaidnieks, kas arī ir tikpat liels, ir skābeklis.

Skābeklis nedrīkst piekļūt produktam,” raidījumam "Pārtikas revidents" stāsta alus someljē Andris Rasiņš.

Ņemot vērā šos ienaidniekus, nepiemērotākais iepakojums ir plastmasa. Lai cik tumša būtu pudele, gaisma pie alus tiek klāt ļoti ātri, tāpēc alum, kas pildīts plastmasas pudelēs, parasti ir īsāks derīguma termiņš nekā tam dzērienam, kas pildīts stikla pudelēs vai skārdenēs.

“Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka stikla pudele ir tas īstais un ka tā pilnīgi pasargā no saules, saglabā alus garšu, bet īstenībā nē. Skārda bundža ir daudz labāka,”

atklāj alus someljē: “Tikai apmēram 85%, lai cik melna pudele būtu, ko esmu redzējis savā dzīvē izstādēs, maksimums 95% saules staru tā aizturēs. Arī korķis nav hermētiski ciet, un skābeklis ar laiku tiks klāt.”

Rasiņš stāsta, ka skārda bundžas par 100% spēj pasargāt alu no gaismas un skābekļa iedarbības.

Vienlaikus eksperts arī atzīst, ka laika gaitā par skārdeni ir veidojušies vairāki stereotipi. Piemēram, tas, ka šāds iepakojums dzērienam piešķir it kā metālisku garšu: “Tas ir pilnīgs stereotips, tā nav. Tā bundžiņa nedod nekādas garšas nianses. Kāpēc? Alus nemaz nepieskaras metālam, jo bundžas iekšpusē ir speciāla polimēra virsma, kas neļauj alum pieskarties tai skārdenei.”

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 3

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu