10 vienkārši veidi, kā sabojāt sendviču

Jā, pat to ir iespējams izdarīt!
Receptes.lv
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 1
Foto: Soloviova Liudmyla/Shutterstock.com

Kas tur tāds - paņem maizes šķēli, saliec virsū, kas vien patīk, uzliec otru šķēli maizes un ēd? Nekā nebija. Arī labu sviestmaizi ir jāprot pagatavot, un, pieļaujot vienkāršas kļūdas, tu sev vari liegt iespēju baudīt ko patiesi labu.

Izmanto nepiemērotu maizi

Tu vaicāsi, kā tas var būt? Vienkārši. Sendviča pamats ir maize - tai jābūt kvalitatīvai un noteikti arī svaigai. Apkaltusi maize ir pirmais solis uz sviestmaizes neizdošanos.

Vēl viens faktors ir pareizs maizes šķēļu biezums. Nevar nekas labs sanākt, ja apakšējā šķēle ir standarta izmēra, bet augšējā trīs reizes biezāka vai otrādi, vai abas pārāk biezas, vai tieši pretēji - pārāk plānas un nevar noturēt pildījumu.

Mērces uz maizes

Kam gan garšo mitras sviestmaizes, kuras, paņemot rokā, pārvēršas par putru? Tas viss var notikt tādēļ, ka majonēzi, kečupu un citas iecienītās mērces ļoti bagātīgā daudzumā zied tieši uz maizes. Īpaši svarīgi nekļūdīties ir situācijās, kad sviestmaizes plānots notiesāt pēc dažām stundām - maizes vietā putra vien būs. 

Ja maizīti ēdīsi neilgi pēc pagatavošanas, vari neaizrauties ar mērču daudzumu, bet vēl labāk, īpaši situācijās, kad sendviču ņemsi līdzi, piemēram, uz darbu, mērci zied uz desas šķēles vai salātlapas, nevis maizes. 

Nenosusini zaļumus

Te nu tieši tā pati problēma, kas ar mērcēm. Ja nenosusināsi spinātus, rukolu, dažādas salātlapas, pirms liksi tās sendvičā - viss ūdens sasūksies maizē un tā kļūs par nebaudāmu masu, kuru nebūs iespējams pat lāga ēst.

Nomazgā,  ļauj nožūt vai izmanto dvieli, papīra dvieli, lai procesu paātrinātu.

Pārāk daudz visa

Protams, tu esi noteicējs, cik lielu un bagātīgu sendviču vēlies baudīt, tomēr ir jāievēro zināma mērenība. 

Pirmkārt, aptuveni jāapzinās, cik daudz varēsi notiesāt, lai netiktu izšķērdēti produkti. Otrkārt, ir taču daudz vieglāk ēst, ja vari normāli nokost gabalu, nevis plest muti tik plati vaļā, ka žokļi sāk sāpēt. Un tad vēl tas brīdis, kad pa malām sāk sprukt ārā viss garšīgais, krist uz drēbēm, zemes. Nē, nē, tā darīt nevajag.

Nepievieno garšvielas

Lielisks veids, kā palaist garām labas garšas nianses. Vienalga vai tas ir avokado, salātlapa, gurķis, tomāts - atceries par garšvielām. Šķipsna sāls, piparu vai citronpiparu tikai uzlabos kopējo garšo.

Trūkst balansa

Kāds teiks, ka sendvičā nekad nevar būt pārāk daudz gaļas un siera. Mēs teiksim - var gan! Ja reiz maizītē ir vismaz piecas sastāvdaļas, ir būtiski, lai izgaršo tās visas, nevis tikai salami spēcīgo garšu, jo citādāk - kāda jēga vispār likt ko citu?

Nevienmērīgs izkārtojums

Jā, sendviča "salikšana" ir kā puzles veidošana. Visam jābūt pareizās vietās. Šajā gadījumā visiem produktiem jābūt vienmērīgi izkārtotiem, jo katrā kumosā jābūt pieejamām visām garšām. Vilšanās taču, ja zini, ka ēd sviestmaizi ar steiku, bet tiec tikai pie tomātiem.

Tekstūras trūkums - liels zaudējums

Jebkurš pavārs pateiks, ka ir būtiski, lai labā ēdienā būtu daudzveidīga tekstūra, un arī sendvičs nav izņēmums. 

Ja čipsu likšana starp maizes šķēlēm šķiet pārāk traka, tad parūpējies, lai līdzās mīkstai gaļai un tomātiem ir vareni kraukšķīgs gurķis vai sīpols. Drosmīgākie tomēr ieliks kādu čipsu gabaliņu, riekstus, sēklas.

Tikai klasiskās mērces

Majonēze, kečups, BBQ mērce un viss? Nebaidies eksperimentēt un uzzied uz maizes humusu vai papildini majonēzi ar garšaugiem, izmanto krējumu ar mārrutkiem vai sinepēm - atklāj jaunas garšas, jo tikai ar ierasto visi sendviči garšos līdzīgi.

Nedomā par detaļām

Rūpīgi ir jāveic viss sviestmaizes gatavošanas process, no sastāvdaļu griešanas līdz sendviča iesaiņošanai. 

Svarīgais visā procesā būs baudīšanas laiks, un tas ir jāpadara ērts - lai mērces netek pa malām, produkti nekrīt ārā, katra sastāvdaļa labi pieguļ citai. 

Mēs ticam, tev viss izdosies!

Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 1

Tēmas

Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu